Newsroom

Targi w obliczu wyzwań

Targi „Meble Polska 2020”.

Targi w obliczu wyzwań

Jaka będzie „nowa normalność” dla organizatorów targów po odmrożeniu branżowych imprez?

Ostatnim międzynarodowym wydarzeniem przed wybuchem pandemii były dla branży meblarskiej targi „Meble Polska”, które odbyły się w dniach 25-28 lutego. Grupa MTP, organizator „Mebli Polska” aktywność stricte targową zaczyna na przełomie sierpnia i września i już w dniach 15-18 września zaprasza na targi „Drema”. W przeciwieństwie do wielu innych imprez targowych – zarówno w Polsce, jak i za granicą – „Drema” ma się odbyć w planowanym terminie. Zdaniem organizatorów, dzięki formule B2B łatwiejsze będzie stosowanie w praktyce rządowych wytycznych związanych z epidemią COVID-19.

Dbamy o zapewnienie właściwych warunków dla naszych klientów. Dlatego wspólnie z innymi partnerami z branży targowej przygotowaliśmy dla Ministerstwa Rozwoju propozycje nowych procedur. Jesteśmy w tym temacie w kontakcie z największymi organizatorami targów na świecie zrzeszonymi w Światowym Stowarzyszeniu Przemysłu Targowego UFI. Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy z własnej inicjatywy takie zaostrzone zasady już na targach „Budma 2020” w styczniu. Obowiązywały one także podczas tegorocznej edycji targów „Meble Polska”. Obecnie jesteśmy gotowi na organizację targów w nowych warunkach – mówi Józef Szyszka, dyrektor poznańskich targów „Meble Polska”.

Z uwagi na pandemię organizator – Warsaw Home Expo – zdecydował o przesunięciu „Warsaw Home & Contract”. Pierwotnie planowane na przełom września i października targi odbędą się nowym terminie – 26-29 listopada. Jak zapewnia organizator, przesunięcie „Warsaw Home & Contract” wynika przede wszystkim z troski o zdrowie uczestników, a nowa data pozwoli lepiej przygotować się do targów w specyficznych warunkach wymagających zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Pandemia koronawirusa postawiła przed wszystkimi nowe wyzwania. Jednak branża targowa była jedną z tych, która najdotkliwiej odczuła konsekwencje COVID-19, dlatego też nie dziwi mnie mnogość pytań o jej przyszłość. Targi niewątpliwie są siłą napędową gospodarki, dlatego rząd zdecydował się na zniesienie zakazu organizacji targów. Dobrze wiemy, że firmy nie mogą teraz pozwolić sobie na bierność. Dlatego podejmowanie realnych działań, takie jak wystawiennictwo na targach, jest tak istotne w dzisiejszych czasach. Może właśnie dlatego widzimy wzmożone zainteresowanie wystawiennictwem, nawet ze strony firm, które wcześniej nie planowały takich aktywności – mówi Kasia Ptak, założycielka i CEO targów „Warsaw Home & Contract” oraz „Warsaw Build”.

Więcej już wkrótce w wydaniu 6-7/2020 miesięcznika „BIZNES meble.pl”