Newsroom

Targi w Mediolanie coraz bardziej realne?

Salone del Mobile.Milano. iSaloni. Targi w Mediolanie.

Targi w Mediolanie coraz bardziej realne?

Salone del Mobile.Milano to najważniejsze wydarzenie dla świata designu. Czy 60. edycja odbędzie się we wrześniu 2021 roku?

Targi w Mediolanie, zwyciężając w organizowanym w styczniu na portalu www.biznes.meble.pl plebiscycie na najbardziej oczekiwane przez branżę wydarzenie 2021 roku, potwierdziły mocną pozycję Salone del Mobile.Milano w globalnym kalendarzu. To jednak nie zmienia faktu, że ich organizacja wciąż pozostaje pod znakiem zapytania.

Salone del Mobile.Milano 2021 być albo nie być

Organizatorzy uzależniają przygotowania do targów od gwarancji rządowych, a tych ciągle brak. Co prawda, zapewnienia włoskiego rządu pozwalają mieć nadzieję, że wrześniowe wydarzenie się odbędzie, jednak brak konkretnych działań i przedłużające się oczekiwanie na zielone światło ze strony rządzących niepokoją włoskich organizatorów targów.

ZOBACZ TAKŻE: Salone del Mobile z zupełnie nową datą

Czekanie nie wróży niczego dobrego. W 2020 roku targi, które tradycyjnie, od wielu już lat, odbywają się w kwietniu, zostały odwołane z powodu pandemii. Wydarzenie pierwotnie planowane na kwiecień 2021 roku przesunięto w czasie. To właśnie wrzesień miał być tym bezpiecznym miesiącem, w którym ograniczenia związane z COVID-19 zostaną zniesione.

Mediolan znów stolicą światowego designu

W ostatnich tygodniach włoski rząd podszedł z większym zaufaniem do wrześniowej edycji targów. Wkrótce będziemy mieć ważne informacje dotyczące wznowienia międzynarodowych targów – ogłosiły FederlegnoArredo i Salone del Mobile.Milano po serii spotkań z przedstawicielami kilku ministerstw. Wszyscy przekonywali o gotowości rządu do udzielenia konkretnego wsparcia dla ponownego uruchomienia targów w Mediolanie.

Claudio Luti, prezes Salone del Mobile.Milano, powiedział: Nasze targi są niezmiennie atutem dla całego kraju, a rząd potwierdził, że jest tego w pełni świadomy. Mamy zatem nadzieję, że udzielone zapewnienia staną się wkrótce konkretnymi działaniami. Co najważniejsze, powinno to wpłynąć na sposób myślenia firm, które muszą potwierdzić swoją obecność na targach – to kluczowy czynnik ożywienia w branży meblarskiej, włoskiej gospodarce i społeczeństwie.

ZOBACZ TAKŻE: Targi w 2021 r. – co, gdzie, kiedy?

Słowa premiera Mario Draghiego, o potrzebie stworzenia planu naprawczego w związku ze wznowieniem targów i wydarzeń zostały, powtórzone na spotkaniach, które odbyły się w Rzymie – powiedział Claudio Feltrin, prezes FederlegnoArredo. – Jest to bardzo ważny sygnał ze strony polityków, pokazujący, że są oni w pełni świadomi pilnej potrzeby nie tylko ustalenia terminu, ale też zorganizowania tak ważnego wydarzenia, jak Salone del Mobile. Milano w zakreślonych ramach czasowych. Rząd zgadza się na obecność publiczności na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej, co wzbudza przekonanie, że targowy restart jest w naszym zasięgu, a możliwość przecięcia wstęgi we wrześniu byłaby najlepszym sposobem na pokazanie światu, że Włochy wróciły do nowej normalności.