Newsroom

Targi High Point przesunięte na październik

Targi High Point Market

Targi High Point przesunięte na październik

W związku z epidemią organizatorzy ważnych amerykańskich targów meblowych High Point w Karolinie Północnej postanowili przesunąć wiosenną edycję na październik. Targi odbędą się też w nowej formule i zajmą aż 9 dni: od 13 do 21 października. Aby uniknąć jednoczesnego gromadzenia się dużej liczby odwiedzających, dni targowe przydzielono dla grup geograficznych ze Stanów Zjednoczonych i reszty świata. Każda grupa będzie miała zarezerwowane 3 dni na High Point.

Październikowa edycja będzie szczególnie ważna dla polskiej branży meblowej. W ramach projektu Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, realizowanego przy wsparciu Polskiej Fundacji Narodowej, powstanie wspólne stoisko dla 7 polskich marek: Benix, Black Red White, Gala Collezione, Raw, Szynaka Meble, Vzór i Zieta Studio.

Dlaczego wybór padł właśnie na to wydarzenie? Miejski kompleks targowo-wystawienniczy w High Point może poszczycić się ponad 100-letnią tradycją handlu meblami w Stanach Zjednoczonych. Każdego roku gromadzi profesjonalistów, designerów, architektów wnętrz i handlowców ze wschodniego wybrzeża USA. High Point odróżnia się od ośrodków targowych w Europie tym, że wystawy są rozmieszczone w niemal 160 obiektach na terenie całego miasta (łączna powierzchnia wystawiennicza wynosi ponad 1,1 mln mkw.), a miasto żyje głównie z organizowanych dwa razy do roku wystaw poświęconych branży meblarskiej. Udział w tych targach ma ogromny potencjał biznesowy, ponieważ wydarzenie jest obowiązkową pozycją w kalendarzu osób decydujących o wprowadzaniu mebli do sprzedaży w amerykańskich sieciach handlowych.

Czytaj więcej o High Point Market na portalu BIZNES.meble.pl