Newsroom

Sklepy meblowe a lockdown

Agata, Jelenia Góra

Sklepy meblowe a lockdown

Gdzie kupić meble, gdy wielkopowierzchniowe sklepy zostały zamknięte? W sieciach takich, jak Agata, Black Red White, IKEA czy Jysk możliwe są różne opcje robienia zakupów.

25 marca premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili, że od 27 marca do 9 kwietnia wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane, powyżej 2 tys. m2, będą zamknięte.

Gdzie kupić meble w czasie lockdownu?

Oto, jakie są możliwości robienia zakupów w sieciach sklepów: Agata, Black Red White, IKEA i Jysk.

1. AGATA

Jak poinformowała sieć Agata, jej salony umożliwiają różne opcje zrobienia zakupów podczas lockdownu. W komunikacie prasowym wydanym przez firmę można przeczytać, że od soboty 27 marca sklepy stacjonarne sieci salonów Agata w całej Polsce pozostają tymczasowo zamknięte. Z myślą o osobach, które chcą mieć stały i wygodny dostęp do produktów z oferty marki, umożliwiono im robienie zakupów bez wychodzenia z domu – nie tylko w sklepie internetowym, ale także za pomocą rozmów wideo i telefonicznych z konsultantami obecnymi w salonach.

Korzystając z opcji zakupów online klienci mogą zamówić dostawę produktów do domu lub też skorzystać z możliwości odbioru osobistego towarów w magazynie każdego z salonów.

– Czy można dokonać zakupów zdalnych w salonie stacjonarnym?

Okazuje się, że tak. Mimo chwilowego wyłączenia sklepów z działalności, salony Agata otworzyły również możliwość skorzystania z oferty obiektów stacjonarnych, za sprawą wideo rozmów z konsultantami dostępnymi w salonie, którzy w prosty sposób przeprowadzą klientów przez proces zakupu interesującego asortymentu. Kupujący mogą wybrać doradców spośród kilkunastu kategorii produktów. Podobnie zakupów dokonywać można także, podejmując rozmowę telefoniczną z konsultantami sieci Agata – informuje sieć.

– W jaki sposób odbiera się zakupy?

W komunikacie wydanym przez sieć pojawia się informacja dotycząca magazynów salonów Agata. Pracują one w normalnym trybie, co oznacza, że klienci na bieżąco mogą dokonywać odbioru towarów zakupionych w każdej z dostępnych zdalnie form. Wszystkie magazyny czynne są w standardowych godzinach funkcjonowania salonów.

Podejmowane przez nas działania są odpowiedzią na potrzeby naszych Klientów, którym w sytuacji zamknięcia obiektów handlowych, chcieliśmy umożliwić odbiór wcześniej dokonanych zakupów, a także zapewnić stały dostęp do oferty marki. Jednocześnie zwracamy szczególną uwagę na stosowanie się do zasad sanitarnych podczas odbioru zamówień. Po wejściu do magazynu Agata obowiązuje dezynfekcja rąk oraz zachowanie bezpiecznej odległości od innych osób. Zachęcamy też do płatności bezgotówkowych, kartą lub przelewem – przekazują przedstawiciele firmy.

Agata zapewnia, że na bieżąco monitoruje dalszy rozwój sytuacji związanej z epidemią koronawirusa w Polsce i najszybciej jak to możliwe, będzie informować klientów o kolejnych podejmowanych krokach.

2. BLACK RED WHITE

Komunikat w związku z ograniczeniami wydała firma Black Red White, która poinformowała, że od 27 marca do 9 kwietnia 2021 roku większość salonów Black Red White jest otwarta. Na stronie producenta znajdują się dwie listy. Pierwsza zawiera informacje o 35 otwartych salonów firmowych, na drugiej liście uwzględniono 361 otwarte salony partnerskie, tj. kontrahentów firmy Black Red White.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Klientów i pracowników w naszych punktach sprzedaży wprowadziliśmy najwyższy reżim sanitarny i dodatkowe środki ochronne. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dn. 25 marca 2021r. zamknięte są tylko wybrane sklepy, których powierzchnia przekracza 2 tys. m2 – ogłasza Black Red White.

– Jak przebiega odbiór zamówień?

Firma informuje, że pomimo wprowadzonych zmian w obostrzeniach wszystkie salony bez zakłóceń wydają i dostarczają wcześniej zakupione produkty. Ze względów bezpieczeństwa producent rekomenduje regulowanie płatności za zamówienie poprzez przelew bankowy, zachęca też do zakupów za pośrednictwem e-sklepu, jak również do korzystania z usługi zakupów przez telefon.

Black Red White podkreśla, że bardzo poważnie podchodzi do tej sytuacji, na bieżąco ją monitoruje i przestrzega wszystkich zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz innych organów państwowych.

3. IKEA

26 marca oświadczenie wydała IKEA, informując w nim, że zgodnie z rozporządzeniem wydanym przez Radę Ministrów 25 marca br., od 27 marca do 9 kwietnia włącznie, wszystkie sklepy IKEA będą zamknięte. Zainteresowanych zakupami w IKEA poproszono o składanie zamówień, sprawdzanie dostępności produktów oraz korzystanie z usług IKEA za pośrednictwem strony internetowej. Poinformowano też, że sklep IKEA w mobilnej aplikacji działa 24 godziny na dobę.

– Gdzie można odbierać zamówienia?

Z komunikatu wydanego przez koncern wynika, że wszystkie Punkty Odbioru Zamówień IKEA są otwarte. Możliwy jest też odbiór w sklepach, ale tylko zamówień realizowanych w ramach usługi „Zamów i odbierz”. Usługi, montaże i dostawy będą się odbywać bez zmian, a klienci, którzy mieli umówione spotkania dotyczące konsultacji projektu wnętrza, otrzymają w ciągu najbliższych dni w tej sprawie informację – czytamy w oświadczeniu IKEA. Warto wiedzieć, że obecnie zwroty produktów są wstrzymane. Jeśli termin zwrotu upływa 30 kwietnia 2021 roku, zostanie przedłużony do 30 czerwca.

ZOBACZ TAKŻE: Meblowy lockdown 3.0

Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas najważniejsze. Wśród naszych priorytetów jest także utrzymanie miejsc pracy oraz stabilności naszego biznesu. Koncentrujemy się zatem na działaniach pozwalających kontynuować sprzedaż i umożliwiających funkcjonowanie firmy przy wprowadzonych ograniczeniach. W miarę rozwoju sytuacji będziemy opierać dalsze nasze działania na rozporządzeniach lub komunikatach odpowiednich władz – tak koncern komentuje aktualną sytuację.

4. JYSK

W związku z nowymi obostrzeniami związanymi z pandemią Jysk poinformował, że od 27 marca tylko część sklepów będzie otwarta. Przypomniano, że zakupy można zrobić online lub zarezerwować i odebrać produkty w otwartym sklepie.

– Gdzie znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania?

W związku z obowiązującym Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ograniczeń w handlu, pojawia się dużo pytań związanych z zakupami w naszych sklepach. Zebraliśmy zagadnienia, o które pytacie najczęściej. Mamy nadzieję, że będą pomocne – informuje Jysk. Sieć przypomina też o najważniejszych zasadach, takich jak odpowiednia liczba klientów w sklepie, zakrywanie ust i nosa, zachowanie dystansu i dezynfekcja powierzchni dotykowych.