Newsroom

Sklepy IKEA i JYSK nieczynne w Wigilię

Sklepy IKEA będą nieczynne w dzień Wigilii.

Sklepy IKEA i JYSK nieczynne w Wigilię

Wzmożony ruch przedświąteczny w wielu obiektach handlowych potrwa aż do 24 grudnia. Nie dotyczy to sieci IKEA i JYSK, które tego dnia dadzą wolne swoim pracownikom. Kiedy sklepy znów zostaną otwarte?

Święta są okresem podsumowań i wypoczynku, a także czasem spędzanym z najbliższymi. IKEA chce umożliwić wszystkim pracowniczkom i pracownikom celebrację tego czasu po swojemu, dlatego w Wigilię wszystkie sklepy IKEA, Punkty Odbioru Zamówień IKEA, Studia Planowania IKEA, Punkt Planowania IKEA oraz Zdalne Miejsce Spotkań z Klientami DOMOLINIA IKEA będą nieczynne.

ZOBACZ TAKŻE: Wyniki finansowe właściciela sklepów IKEA, Grupy Ingka

Zakupy w IKEA będą możliwe 24/7 poprzez stronę IKEA.pl oraz Aplikację Mobilną IKEA z odbiorem lub dostawą po Świętach. Na zakupy w sklepach IKEA w całej Polsce sieć zaprasza od 27 grudnia.

W Sylwestra natomiast będą one otwarte do godziny 16:00.

Wolna Wigilia dla pracowników JYSK

Tradycję wolnej Wigilii kontynuuje JYSK. 24 grudnia wszystkie sklepy będą zamknięte, a dzięki temu pracownicy spędzą więcej czasu z najbliższymi.

W tym roku już po raz siódmy pracownicy sieci otrzymają dodatkowy dzień wolny w okresie zwiększonej sprzedaży przedświątecznej.

Zamknięcie sklepów 24 grudnia oznacza dla JYSK utratę paru milionów obrotów, bo klienci do ostatniej chwili zazwyczaj robili zakupy, jednak wolna Wigilia stała się już jednym z kluczowych benefitów pracowniczych. Pracownicy bardzo cenią tę inicjatywę i czas wolny.

Mamy teraz takie czasy, że każdy z nas żyje w pośpiechu, cały czas mając coś na głowie. Wolna Wigilia to czas w którym możemy się na chwilę zatrzymać i oderwać od obowiązków, pracy i zadań i skupić się na tym co w życiu najważniejsze, czyli na rodzinie i najbliższych – mówi Łukasz Kapuściński, kierownik sklepu JYSK w Augustowie.

Okres przedświąteczny to czas wzmożonego ruchu w sklepach, ale również natłoku obowiązków domowych: sprzątanie, gotowanie, pakowanie prezentów. Wolna Wigilia daję nam możliwość spędzenia tego czasu w gronie najbliższych. Każdy z Nas ma możliwość dojechania do rodziny i spędzenia tego magicznego czasu wspólnie. Dla każdego z nas będzie to inny czas, ale mam nadzieję że przepełni go radość, śmiech i rodzinna atmosfera – mówi Monika Laska, kierowniczka sklepu JYSK w Malborku.

Sklepy sieci JYSK, podobnie jak IKEA, znów zostaną otwarte 27 grudnia.