Newsroom

Rozpoczęło się odliczanie do targów meblowych w Sztokholmie

Lustro zaprojektowane przez studio Front, promujące targi w Sztokholmie. Miesięcznik i portal BIZNES.meble.pl.

Rozpoczęło się odliczanie do targów meblowych w Sztokholmie

Stockholm Furniture Fair to wydarzenie, które zainauguruje rok projektowy 2023 i ma przyciągnąć 30 tys. odwiedzających z całego świata.

W Stockholm Furniture Fair, w dniach 7-11 lutego 2023 roku, weźmie udział ponad 400 wystawców. Targi w Sztokholmie to ważne miejsce dla takich firm meblowych, jak Hem, Artek, Kinnarps, Norrman Copenhagen i Moroso. Stockholm Design Week, zaplanowany w terminie 6-12 lutego 2023 roku, przygotuje wyjątkowo silny program zarówno dla branży, jak i dla szerokiej publiczności.

Na targi meblowe do Szwecji?

Stockholm Furniture Fair triumfalnie powracają. Te targi to kamień milowy, który inauguruje rok dla skandynawskiej branży wzorniczej. Wystawcy z 31 krajów zgromadzą się na nieco ponad 25 tys. m2, a na targach spodziewanych jest ponad 30 tys. branżowych gości z całego świata.

Organizatorzy z dużym wyprzedzeniem informują o kilku nowościach dotyczących nadchodzących targów Stockholm Furniture Fair 2023, w tym o nowej identyfikacji wizualnej czy platformie dla eksperymentalnego designu. Ogłoszono również Gościa Honorowego na rok 2023 i po raz pierwszy od 20 lat, wyróżnienie to przypadło szwedzkiemu studiu projektowemu.

Targi w Sztokholmie skupione na nowościach

Największe na świecie miejsce spotkań dla skandynawskiego wzornictwa zaskoczy w przyszłym roku swoich gości wieloma nowymi pomysłami.

Gallery Edition, wystawa, którą zaprojektuje stylistka Sophie Bratt zaferuje firmom pojawiającym się w mieście podczas Stockholm Design Week szansę na zaprezentowanie produktu również na targach, co ma na celu wzmocnienie synergii między miastem a targami.

Nude Edition to nowa koncepcja, w której nacisk położono na zrównoważony rozwój i prostotę w połączeniu z wysokimi ambicjami w zakresie projektowania. W sekcji zobaczymy nowe produkty prezentowane w sposób informacyjny na mniejszych, bardziej jednolitych stoiskach wykonanych z materiałów z recyklingu, które zostaną ponownie wykorzystane po ich powrocie.

Gościem honorowym przyszłorocznej edycji będzie studio projektowe Front, które w holu wejściowym targów odsłoni dużą i inspirującą wystawę. Front to pierwsze szwedzkie studio projektowe w roli gościa honorowego Stockholm Furniture Fair.

Zarówno Stockholm Furniture Fair jak i Stockholm Design Week będą mogły pochwalić się imponującym składem specjalnie zaproszonych międzynarodowych prelegentów oraz szeregiem gościnnych ekspozycji. Targi kontynuują również działalność Greenhouse, swojej międzynarodowej platformy, która umożliwia młodym projektantom kontakt z przemysłem.

Kolejną nowością jest wystawa w Älvsjö gård, historycznym budynku obok centrum wystawowego, który stanie się kreatywną platformą dla eksperymentalnych i limitowanych projektów.

Skandynawskie wzornictwo na wyciągnięcie ręki

Jako największe na świecie miejsce spotkań skandynawskiego designu, połączenie targów i tygodnia designu jest atrakcyjną perspektywą zarówno dla odwiedzających, jak i wystawców. Darmowa aplikacja zawiera listę wszystkich działań w ramach Stockholm Design Week, zapewniając odwiedzającym nawigację po wszystkich wystawach i działaniach odbywających się w całym mieście w ciągu tygodnia, a firmom sposób na dotarcie do ich docelowych odbiorców – architektów wnętrz, architektów, projektantów produktów, stylistów wnętrz i kupujących, tak w Szwecji, jak i na arenie międzynarodowej.

Targi są bezkonkurencyjne jako efektywne miejsce biznesu i spotkań i zauważamy, że jest bardzo duże zainteresowanie wystawianiem się i odwiedzaniem targów ponownie w lutym. W Sztokholmie mamy zarówno silne targi, jak i tętniący życiem tydzień designu, a to naprawdę jest bezkonkurencyjne połączenie. Stockholm Furniture Fair i Stockholm Design Week to największa na świecie platforma dla skandynawskiego wzornictwa. Cenimy to – mówi Hanna Nova Beatrice, project area manager Stockholm Furniture Fair and Stockholm Design Week.