Newsroom

Nowa fabryka Bovelli Bedding

Po uroczystym przecięciu wstęgi zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić nową fabrykę  Bovelli Bedding.

Nowa fabryka Bovelli Bedding

Po 10 miesiącach od symbolicznego wbicia łopaty, 21 października 2021 roku firma Bovelli Bedding zainaugurowała działalność jako pierwszy inwestor na terenie SSE w Fałkowie, w gminie Łubowo.

W dniu 21 października w otoczeniu rodziny i przyjaciół oraz w obecności przedstawicieli władz lokalnych, świata nauki, otoczenia biznesu i dziennikarzy nastąpiło uroczyste otwarcie nowej fabryki Bovelli Bedding. 

Uroczyste otwarcie nowej fabryki nastąpiło w otoczeniu rodziny i przyjaciół, przedstawicieli władz lokalnych, świata nauki, otoczenia biznesu i dziennikarzy.

Firma Bovelli Bedding powstała w czerwcu 2013 roku. Kapitałowo powiązana jest z belgijską spółką rodzinną Veldeman Bedding NV istniejącą od blisko 70 lat, a rodzinnie i biznesowo z działającą od 30 lat Complet Chmielewscy z siedzibą w Myślęcinie. Nieruchomość pod inwestycję została zakupiona przez spółkę w grudniu 2018 roku. Dotychczas firma funkcjonowała w trzech różnych lokalizacjach na terenie miasta i gminy Gniezno.

Nowy zakład produkcyjny umożliwia pracę w jednolitych wysoko wyspecjalizowanych warunkach, dywersyfikację odbiorców, zwiększenie sprzedaży oraz wzrost zatrudnienia. Aktualnie w spółce pracuje niemal 60 osób. Fabryka o powierzchni ponad 5,5 tys. m kw. została zbudowana na działce o powierzchni ponad 3,1 ha.

Inwestycja polegała na budowie hali produkcyjno-magazynowej wraz z częścią socjalno-biurową, parkingami, utwardzeniem terenu, zbiornikiem na wody opadowe oraz instalacjami sanitarnymi, elektrycznymi i gazowymi.

Bovelli Bedding zajmuje się produkcją łóżek kontynentalnych wraz z materacami, zagłówkami i pufami. Firma ma w planach powiększenie oferty o inne elementy wyposażenia sypialni. Obecnie produkcja roczna wynosi ok. 100 tys. szt. mebli. Dziennie z magazynów spółki wyjeżdżają 3 pełne Jumbo naczepy. Firma od kilku lat notuje obroty na poziomie ponad 32 mln zł, a głównymi odbiorcami spółki są klienci z Europy Zachodniej. Firmą zarządzają Daniela i Michael Ben-Or – para zarówno w życiu, jak i w biznesie. Determinację w dążeniu do celu udowodnili wdrażając zamysł budowy nowoczesnej fabryki, wbrew panującej pandemii i trudnych do przewidzenia skutków, które może ona wywołać.

Spółka oferuje swoje produkty również na rynku krajowym pod marką produktową Vicino, która jest prawnie chronionym znakiem towarowym zarejestrowanym w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), podobnie jak znak towarowy Bovelli Bedding.