Newsroom

Nie żyje Jerzy Krzanowski, współtwórca firmy Nowy Styl

7 czerwca 2024 r. Komenda Miejska Policji w Krośnie poinformowała o tragicznym finale poszukiwań zaginionego mieszkańca Krościenka Wyżnego. Jerzy Krzanowski nie żyje.

Nie żyje Jerzy Krzanowski, współtwórca firmy Nowy Styl

Komenda Miejska Policji w Krośnie poinformowała, że zakończyły się poszukiwania zaginionego mieszkańca Krościenka Wyżnego. Jerzy Krzanowski, współzałożyciel firmy Nowy Styl, nie żyje.

6 czerwca 2024 r. policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie zostali powiadomieni o zaginięciu mężczyzny. Chodziło o 54-letniego mieszkańca Krościenka Wyżnego, miejscowości położonej w województwie podkarpackim. Jeszcze tego samego dnia policja opublikowała komunikat, w którym podała rysopis zaginionego. Był nim Jerzy Krzanowski. Ponadto odpowiednie służby rozpoczęły poszukiwania. O tym również poinformowali krośnieńscy policjanci.

Tragiczny finał poszukiwań – Jerzy Krzanowski nie żyje

7 czerwca 2024 r. Komenda Miejska Policji w Krośnie zamieściła informację o zakończeniu poszukiwań. Jeszcze przed świtem pojawił się komunikat, z którego wynika, iż ziścił się najgorszy z możliwych scenariuszy. Jerzy Krzanowski nie żyje.

Około godz. 1, ratownicy odnaleźli ciało mężczyzny. Potwierdzono, że nieżyjący to zaginiony 54-latek. Decyzją prokuratora, ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych – czytamy w zaktualizowanym komunikacie, który w środku nocy opublikowała Komenda Miejska Policji w Krośnie.

Jerzy Krzanowski był współwłaścicielem firmy Nowy Styl. Założył ją wspólnie z bratem, Adamem, na początku 1992 r. Z niewielkiego biznesu (początkowo Nowy Styl zatrudniał 7 osób) firma rozrosła się do jednego z największych na świecie producentów systemów biurowych. Stało się to w ciągu zaledwie trzech dekad. A doprowadziły do tego m.in. śmiałe i przemyślane akwizycje. Nowy Styl przeprowadzał je przede wszystkim na takich rynkach, jak niemiecki, szwajcarski czy francuski.

W ostatnim czasie Jerzy Krzanowski, wspólnie z piłkarzem – Robertem Lewandowskim i biznesmenem – Jackiem Trybuchowskim, zainwestował w warszawską restaurację Nine`s. Inwestycja ta była efektem wnikliwej obserwacji polskiego rynku. Wynikało z niej, że w Polsce brakuje barów sportowych. Panowie postanowili to jednak zmienić.

Ponadto współzałożyciel firmy Nowy Styl był bohaterem wywiadu-rzeki, który przeprowadził z nim Marek Hryniewicki, redaktor naczelny BIZNES.meble.pl i prezes Zarządu Wydawnictwa meble.pl. Historia życia Jerzego Krzanowskiego, jak również współtworzonego przez niego biznesu, stanowi jeden z rozdziałów książki „Wizjonerzy i biznesmeni”. Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa meble.pl, a w ubiegłym roku doczekała się wznowienia.