Newsroom

Nic się nie zmienia. Wszystko się zmienia.

Czego obawiają się pracownicy?

Nic się nie zmienia. Wszystko się zmienia.

Reklama
Meblarski-1000-banner-srodtekstowy-750x100-gif-miesiecznik-i-portal-informacyjny-branzy-meblarskiej-biznes-meble-pl

W rzeczywistości biznesowej, w której przyszło aktualnie funkcjonować polskim przedsiębiorcom, wartości pozostają co prawda niezmienne, ale ich hierarchia, w tych pełnych niepokoju czasach, może ulec zmianie. Nie bez powodu Richard Branson powiedział kiedyś: Zbyt długo próbowałem rozwiązać problemy całego świata, pompując we wszelką pomoc biliony dolarów. Zawsze było i nadal jest konieczne, żeby robić wszystko, co możliwe, aby powstrzymać ludzkie cierpienie w nagłych sytuacjach. Jednak powinniśmy też spojrzeć nieco szerzej i zaprzestać usiłowań, żeby ocalić świat, a zamiast tego zacząć zupełnie inaczej w nim żyć. Nie możemy już tylko przyklejać plastra na problem z nadzieją, że się zagoi. Powinniśmy tworzyć możliwości, dzięki którym ludzie będą mogli zbudować sobie życie, na jakie zasługują.

KRYZYS NADCHODZI ZNIENACKA

Jak donosi Bibby Financial Services, polskie małe i średnie przedsiębiorstwa zaczęły spodziewać się spowolnienia gospodarczego już w ostatnim kwartale ub.r. Jednak dopiero epidemia koronawirusa, wywołującego COVID-19 i związane z nią restrykcje sprowadziły kryzys porównywalny z tymi największymi w historii. Trudno go było przewidzieć, jednak dobrze prowadzony biznes ma o wiele większe szanse na przetrwanie. Każdy kryzys ma bowiem to do siebie, że skutecznie obnaża niedostatki w strategii biznesowej i zarządzaniu. Jeśli zatem przedsiębiorca nie wdrożył wcześniej pewnych rozwiązań, teraz jest ostatni moment na to, aby to zrobić.

Zapewnienie stabilności funkcjonowania biznesu i zabezpieczenie płynności finansowej to szczególne wyzwania na czas kryzysu wg Bibby Financial Services. Przedsiębiorcy, zwłaszcza ci, którzy mają relacje handlowe z krajami wyjątkowo dotkniętymi epidemią, stoją przed trudnym zadaniem opracowania strategii uwzględniającej różne scenariusze rozwoju wypadków. (…)

Tekst: Anna Szypulska

Więcej w miesięczniku „BIZNES meble.pl” 5/2020, w wydaniu on-line TUTAJ