Newsroom

Koelnmesse przesuwa start imm cologne

imm cologne 2022 cancelled

Koelnmesse przesuwa start imm cologne

Targi imm cologne nie odbędą się w planowanym terminie, w styczniu 2022 roku – taką decyzję ogłosił dzisiaj Zarząd Koelnmesse.

Koniec roku 2021 okazał się okrutny dla organizatorów targów w Niemczech. Restart imm cologne został właśnie przesunięty o 12 miesięcy – ze stycznia 2022 roku na styczeń 2023 roku.

Zarząd Koelnmesse podjął tę decyzję w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego (VDM) oraz po konsultacjach z innymi znanymi przedstawicielami branży na targach imm cologne.

Krok ten ogranicza się wyłącznie do targów imm cologne i wiąże się ze specyficznymi wymaganiami dotyczącymi działalności targowej. Zasadniczo planujemy, tak jak dotychczas, przeprowadzenie naszych wiosennych imprez w 2022 roku. Pozwalają na to wytyczne polityczne – mówi Oliver Frese, COO Koelnmesse.

VDM, jako sponsor branżowy imprezy, uważa, że w kontekście aktualnej sytuacji pandemii, udany restart targów imm cologne w styczniu byłby bardzo zagrożony.

Po konsultacji z licznymi wystawcami, przedstawicielami przemysłu i partnerami handlowymi okazało się, że albo w ogóle nie ma mowy o udziale niemieckich niemieckich wystawców lub wystawców z regionu niemieckojęzycznego, albo jest to bardzo wątpliwe – twierdzi Jan Kurth, prezes Zarządu VDM. Podobne opinie napłynęły również z wielu krajów europejskich.

Jak zauważa Oliver Frese panujące obecnie warunki sprawiają, że w praktyce zorganizowanie imm cologne jest prawie niemożliwe: Podjęcie tej decyzji nie było łatwe, ale uważamy, że jest to nasz obowiązek. Obecnie aktywnie pracujemy nad możliwościami, które pozwolą nam zaoferować wystawcom imm cologne obecność na targach na poziomie międzynarodowym. Zarówno spoga + gafa, jak i ORGATEC stanowią doskonałe alternatywy w portfolio targów Koelnmesse w zakresie wyposażenia wnętrz.

W komunikacie wydanym przez organizatorów, podkreślają oni, że Koelnmesse, wraz z VDM i przemysłem wystawienniczym zrobią wszystko, aby imm cologne 2023 nabrało rozmachu i stało się innowacyjne.

Kolejna edycja targów w Kolonii odbędzie się w dniach 16-21 stycznia 2023 roku.