Newsroom

Już jest: wakacyjne wydanie BIZNES.meble.pl

Wakacyjne wydanie BIZNES.meble.pl - 6/7 2024.

Już jest: wakacyjne wydanie BIZNES.meble.pl

Czerwcowo-lipcowy numer miesięcznika BIZNES.meble.pl wypełniły relacje z targów i rozważania na temat przyszłości branży.

Już nie musisz się zastanawiać, co spakować do walizki i czytać podczas podróży, bo przed Tobą najnowsze wydanie BIZNES.meble.pl. Jak zawsze wersji papierowej towarzyszy również e-wydanie. Chcesz mieć stały dostęp lektury? Korzystaj z wersji online.

Trzeba przyznać, że ostatnie tygodnie przed wakacjami były dla branży meblarskiej niezwykle intensywnym, ale też inspirującym czasem. Wszystko zaczęło się od Salone del Mobile.Milano, czyli mediolańskiego tygodnia designu. W międzyczasie we Włoszech odbyły się także targi Proposte w Cernobio. Z kolei koniec maja upłynął pod znakiem XYLEXPO, które co dwa lata gości w stolicy Lombardii, czyli Mediolanie. Targowych i festiwalowych wrażeń nie brakowało również w Polsce. Bez wątpienia sukcesem zakończyła się 18. edycja Łódź Design Festival pod hasłem Komfort. Natomiast w Nadarzynie zadebiutowały dwa wydarzenia: tureckie targi ALL4WOOD, a także Furnitech.

W najnowszym numerze polecamy przede wszystkim podsumowanie I kwartału 2024 r. Zapraszamy też do lektury rozmowy z Michałem Strzeleckim, dyrektorem biura Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli. Natomiast tego, co się kończy, a co się zaczyna, dowiecie się z kolejnego tekstu Wiesława Kalinowskiego.

Myślenie o przyszłości to również projektowanie dla dzieci i młodzieży. Doskonale to rozumieją tegoroczni laureaci plebiscytu must have, a także finaliści konkursu make me! Na najlepszy polski design dla dzieci i młodzieży zapraszamy więc do działu Temat wydania.

To wydanie BIZNES.meble.pl jest szczególne jeszcze z jednego ważnego powodu. Wspólnie z kilkoma osobami, które znały Jerzego Krzanowskiego, wspominamy współtwórcę firmy Nowy Styl. Jego odejście pozostawiło w branży ogromną pustkę. Nie zapominamy o tym, jakim był człowiekiem i właśnie Jego pamięci dedykujemy artykuł: Zawsze miał plany. Branża wspomina Jerzego Krzanowskiego.

Zachęcamy do czytania, jak również prenumerowania.

Oto wakacyjne wydanie BIZNES.meble.pl!

Czerwcowo-lipcowe wydanie miesięcznika BIZNES.meble.pl to solidna porcja aktualnych informacji o branży meblarskiej, czyli raport, relacje, wywiady i artykuły.

Od redakcji

Felietony

Piramida wieku

Ceny prądu i gazu wzrosną. Wiesz o tym i nic nie zrobisz?

Raport

Odbicie w branży meblarskiej? Jeszcze nie teraz
Początek 2024 roku, zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, miał kontynuować cykl spadków, który obserwowaliśmy w branży meblarskiej niemal przez cały miniony rok.

Branża

Wiadomości

Zawsze miał plany. Branża wspomina Jerzego Krzanowskiego
Dla niego nie było rzeczy niemożliwych – mówi o nim Ryszard Rychlik, jeden z przyjaciół. Chociaż nie zależało mu na pierwszych stronach gazet, to media wciąż o to zabiegały. To na czym nam teraz zależy, to oddanie hołdu jego pamięci. Jaki był współzałożyciel firmy Nowy Styl? Otwarty, skromny, życzliwy – tak Jerzego Krzanowskiego wspomina branża meblarska.

Pierwsza polska edycja ALL4WOOD
Organizowane przez TÜYAP All Fair Events Inc. targi ALL4WOOD po raz pierwszy zagościły w Polsce, stawiając przed sobą trzy cele, czyli prezentację innowacji, nawiązanie współpracy i przełamywanie granic.

Debiut targów Furnitech w Nadarzynie
W dniach 14-16 maja 2024 r. w Ptak Warsaw Expo odbyła się I edycja targów Furnitech. Wydarzeniem towarzyszącym było Furniture Contract Expo.

Nasza konkurencyjność kosztowa przestaje istnieć
Michał Strzelecki, dyrektor biura Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, o aktualnej sytuacji branży meblarskiej w Polsce, szansach i zagrożeniach dla polskich firm, a także perspektywach na przyszłość.

XYLEXPO 2024 – kierunek Przemysł 5.0
W dniach 21-24 maja targi XYLEXPO były magnesem dla ponad 11 tys. osób, które przyjechały do Mediolanu, by wziąć udział w biennale.

Czym grozi kupowanie sklejki z Rosji i Białorusi?
Ryzyko konsekwencji łamania regulacji unijnych na przykładzie nielegalnego importu sklejki z Rosji i Białorusi. Jak chronić Twoją firmę? – to temat webinaru, który 22 maja 2024 r. zorganizowała firma Paged. Eksperci udzielili odpowiedzi na nurtujące przedsiębiorców pytania.

Optymizm płynie z targów MIFF
30. edycja Międzynarodowych Targów Meblowych w Malezji (MIFF) zakończyła się wielkim sukcesem wystawców i kupujących.

Proposte jako punkt odniesienia
Bilans 31. edycji targów w Cernobbio był pozytywny. Dane za pierwsze dwa dni pokazały ogólny wzrost zwiedzających o 4%. Dominowali goście z zagranicy, stanowiąc 70% kupujących, którzy wzięli udział w targach.

Coś się kończy, coś się zaczyna
Branża meblarska będzie musiała się odnaleźć w trudnej (czyt. innej) rzeczywistości.

Design

Wiadomości

Absolutny rekord Salone del Mobile.Milano 2024
Tegoroczna odsłona targów w Mediolanie odnotowała rekordową frekwencję. Wydarzenie zakończyło się wynikiem +20,2% w porównaniu z poprzednią edycją. Na ten sukces złożyło się kilka czynników: m.in. 1.950 wystawców z 35 różnych krajów, przemyślany program kulturalny i ewolucja formatu.

Inaczej o komforcie
18. edycja Łódź Design Festival, która odbyła się w dniach 21–26 maja przyniosła nowe spojrzenie na zmieniające się potrzeby społeczeństwa. Tegoroczny program obejmował ponad 60 wystaw i wydarzeń. Organizatorzy z właściwym sobie wyczuciem sprowadzili je do wspólnego mianownika, którym był „Komfort” – hasło przewodnie festiwalu.

Nowości

Temat wydania: Meble 18-

Jak urządzić przestrzeń dla dziecka?
Projektowanie pokoju, gabinetu czy butiku z myślą o dzieciach to bardzo wymagające zadanie. Efektem powinna być funkcjonalna, przemyślana przestrzeń, która posłuży najmłodszym przez lata.

Polski design dla dzieci i młodzieży
Jak projektować dla dzieci i młodzieży? Na to pytanie odpowiedzieli tegoroczni laureaci plebiscytu must have i finaliści konkursu make me! Oba wydarzenia są od lat kluczowymi elementami programu Łódź Design Festival.

Chillout

Gwiazdozbiór z Mediolanu
Jak co roku, tak i tym razem, Salone del Mobile. Milano przypominało spektakl w gwiazdorskiej obsadzie. Od 16 do 21 kwietnia 2024 r. oczy całego świata designu były zwrócone na Mediolan.

„Mariaż sztuki z biznesem” po raz 87.
17 maja w V.A. Gallery Poland odbył się wernisaż wystawy prac Ryszarda Kalamarza „Ogród o rozwidlających się ścieżkach”. Wystawa była zaproszeniem w podróż za kulisy scen teatralnych, by zgłębić tajemnice toczącego się tam życia i objęła 22 obrazy olejne, 8 rysunków i 4 grafiki. Było to już 87. spotkanie z cyklu „Mariaż sztuki z biznesem”.

Łódź Design Festival w deszczu nagród
Tegoroczna edycja łódzkiego festiwalu obfitowała w atrakcje, a wydarzeniami, które najsilniej ogniskowały uwagę publiczności były rozdania nagród make me! i must have.

Kto się boi AI w biznesie?

Na okładce: Michał Strzelecki, dyrektor biura Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli.

Czytaj, prenumeruj i koniecznie zabieraj ze sobą, by być na bieżąco z tym, co dzieje się w branży meblarskiej nie tylko w Polsce, ale też na świecie.