Newsroom

Jest nowy BIZNES.meble.pl! Jak się ma polska branża?

Polska branża meblarska w analizach i artykułach w najnowszym, sierpniowym BIZNES.meble.pl.

Jest nowy BIZNES.meble.pl! Jak się ma polska branża?

Co robi polska branża meblarska na półmetku wakacji? Czy przedsiębiorcy odpoczywają czy zakasują rękawy i działają? Czy są gotowi na zmiany, które nadchodzą? O tym w najnowszym, sierpniowym BIZNES.meble.pl.

Znajdujemy się w ciekawym dla rynku mebli momencie. Polska branża meblarska przygotowuje się na zmiany demograficzne, natomiast przemysł drzewny mierzy się z wieloma poważnymi problemami. W sierpniowym BIZNES.meble.pl nie unikamy trudnych tematów. Skupiamy się przede wszystkim na aktualnych i przyszłych wyzwaniach, przed którymi stoją polscy przedsiębiorcy. Przeczytacie ciekawe analizy i wywiady, poznacie trendy w aranżacji przestrzeni hotelowych, a także najnowsze tendencje w kuchniach.

Zapraszamy do lektury, jak również do zakupu prenumeraty:

BIZNES.meble.pl, 8/2024

Najnowszy BIZNES.meble.pl o tym, jak sobie radzi polska branża

W sierpniowym wydaniu m.in.:

  • Od redakcji

Felietony

  • Wakacje, znów będą wakAIcje
  • Nowa umiejętność do zdobycia: umiejętność odpoczywania

Raport

  • Czy zmiany demograficzne zmienią polskie meblarstwo?

Demografia jest nieubłagana: Polaków z roku na rok ubywa i ubywać będzie nadal. Rośnie natomiast liczba osób w wieku 65 lat i więcej. Z kolei na rynek pracy coraz liczniej wkracza pokolenie Z. Czy polska branża meblarska jest przygotowana na postępujące zmiany demograficzne?

Branża

  • Wiadomości
  • Branża drzewna pyta: co dalej?

Styczniowe moratorium, Ogólnopolska Narada o Lasach czy drewno energetyczne – to tylko kilka kwestii, które są niczym kość niezgody pomiędzy przedsiębiorcami a rządzącymi. Mówi się, że las rośnie wolno, chyba już czas zacząć mówić, że frustracje branży drzewnej rosną szybko.

  • Lata 2021 i 2022 już raczej nie powrócą

Grzegorz Chylak, dyrektor operacyjny i dyrektor serwisu w Teknika Industry Technologies, o strukturze sprzedaży firmy, aktualnej kondycji i przyszłości branży meblarskiej, a także projekcie Teklab.

  • Na czym to wszystko polega?

Przepraszam za kolejny elementarz i grę wstępną w prologu. Forma tego artykułu wynika z obecnej sytuacji branży meblarskiej i nie tylko meblarskiej, w której przedsiębiorcy mają delikatnie mówiąc TRUDNIEJ. Jeżeli nie przyswoimy elementarza, problem będzie istniał dalej tylko teoretycznie poza nami.

Temat specjalny: HoReCa

  • Rośnie popyt na usługi i produkty luksusowe

Karol Weber, Inspektor Hotelowy, o doświadczeniach związanych z pobytami w hotelach, trendach w aranżacji przestrzeni hotelowych oraz rosnącym popycie na usługi i produkty luksusowe, w tym usługi hotelarskie.

Design

  • Wiadomości
  • Robię wnętrza, w których ludzie czują się dobrze

Katarzyna Kraszewska, założycielka i właścicielka pracowni projektowej Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz, o zmieniających się trendach we wnętrzach, zawodzie architekta wnętrz, a także ofercie polskiej branży meblarskiej.

  • O czym się mówiło na Gdynia Design Days 2024?

9 letnich, czerwcowych dni na nadbałtyckim festiwalu designu upłynęło niezwykle intensywnie. Od 22 do 30 czerwca twórcy i uczestnicy, w myśl tegorocznego hasła – Gdynia-Zdrój, poszukiwali równowagi i dobrej jakości życia. Jakie wydarzenia wzbudzały w nich najwięcej emocji? Jakie poruszali tematy i o czym dyskutowali?

  • Nowości

Temat wydania: kuchenna rewolucja

  • Od wzroku po dotyk: trendy kuchenne poruszają zmysły

Jakie tendencje można obecnie zaobserwować w kuchni? Klienci wybierają powierzchnie, które są estetyczne, ale też praktyczne. To jednak za mało. Czym „przyprawić” kuchenne trendy, by meble i wnętrza działały na zmysły?

  • Sztuczna inteligencja wkracza do kuchni

W najbliższej przyszłości coraz więcej urządzeń będzie wyposażonych w funkcje AI. Sztuczna inteligencja nie tylko zwiększy ich wydajność, ale też zmniejszy zużycie energii, a w rezultacie zrewolucjonizuje kuchnię.

  • Natura i nowoczesność: meble kuchenne w 12 aranżacjach

Kuchnia to miejsce, w którym nie tylko gotujemy i jemy, ale też coraz częściej spędzamy razem czas. Lista wyzwań jest jednak o wiele dłuższa. Czego potrzebujemy od kuchni jutra? W jaki sposób nowoczesne meble kuchenne odpowiadają tym wymaganiom?

Chillout

  • Święty spokój

ZOBACZ TAKŻE: Już jest nowy numer NA WYMIAR

Na okładce: Katarzyna Kraszewska, założycielka i właścicielka pracowni projektowej Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz. Fot. Tom Kurek.