Newsroom

Jak powstaje #DomZSerca?

923652752

Jak powstaje #DomZSerca?

Do grona firm zaangażowanych w akcję #DomZSerca dołącza Black Red White. Wspólnie budują dom dla 16-osobowej rodziny pani Magdy z Wierzbic, która wygrała walkę o opiekę nad dziećmi.

W Polsce żyje obecnie ponad pół miliona rodzin wielodzietnych. Wiele z nich na co dzień zmaga się z wieloma problemami, a do najczęstszych z nich należą te finansowe oraz mieszkaniowe. Sprawa pani Magdy z Wierzbic jest jednak wyjątkowa. Kobieta jest matką piętnaściorga dzieci, a sąd postanowił o odebraniu jej jedenastu z nich w wieku 4-17 lat. Decyzja ta miała zapaść m.in. ze względu na trudne warunki mieszkaniowe. Kobieta nie chciała zgodzić się z decyzją Sądu i postanowiła walczyć o swoją rodzinę, a o całej sprawie powiadomiła media. Marzeniem pani Magdy było zapewnienie dzieciom bezpiecznego domu, pełnego ciepła i miłości. Dzięki ludziom dobrej woli oraz zaangażowaniu firm, które zadeklarowały swoją pomoc, to marzenie już niedługo się spełni. W ramach projektu #DomZSerca zainicjowanego przez firmę Budimex, wiosną rodzina pani Magdy będzie mogła przeprowadzić się do nowego domu. Prezes Budimeksu zdecydował, że firma sfinansuje budowę nowego domu. Był to początek efektu domina. W ekspresowym tempie do działania zmobilizowało się wiele innych, chętnych do niesienia pomocy marek, wśród których znalazła się również firma Black Red White.

Po sześciu miesiącach pracy nad zorganizowaniem niezbędnej dokumentacji oraz finalizacją samego projektu domu, nadszedł moment, w którym mogły ruszyć prace nad budową. Oficjalna inauguracja projektu #DomZSerca odbyła się 29 października 2020 r. Otwarcie symbolizował jeden z najważniejszych momentów na budowie – wylanie fundamentów pod dom oraz uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem do końca grudnia powinny zakończyć się prace nad budową samej konstrukcji budynku. Wykańczanie i wyposażenie zajmą następne dwa miesiące. Pani Magda i jej rodzina zamieszkają w nowym domu już wiosną przyszłego roku.

Inicjatywa #DomZSerca od początku wzbudziła nasze zainteresowanie. Jest to zupełnie wyjątkowy projekt, chociażby ze względu na to, jak wiele udało mu się skupić wokół siebie firm i organizacji chętnych do niesienia pomocy. Po zapoznaniu się z historią rodziny nie mieliśmy żadnych wątpliwości i postanowiliśmy dołączyć do grona firm, które połączyły siły, by dać jej bezpieczny dom. Na potrzeby tego projektu będziemy mieli możliwość przekazania mebli oraz dodatków, które cztery ściany zamienią w prawdziwe, ciepłe i przytulne miejsce do życia – powiedział Wojciech Tokarz, wiceprezes Zarządu ds. sprzedaży, Black Red White.

W gronie firm chętnych do wsparcia projektu można znaleźć: OBI, RTV Euro AGD, MDD, Black Red White, Candellux, AkzoNobel, Dyckerhoff, Procontent, Komunikacja Plus, RedNet Property.