Newsroom

Heimtextil Russia przełożony na 2021 r.

Targi Heimtextil Russia odbędą się w dniach 14-16 września 2021 r.

Heimtextil Russia przełożony na 2021 r.

Ze względu na wciąż trudną sytuację globalną z COVID-19, Messe Frankfurt Rus podjęło decyzję o odroczeniu Heimtextil Russia. Targi odbędą się w dniach 14-16 września 2021 r.

Wysoki stopień niepewności odnośnie organizacji wydarzeń jesienią br. spowodował, że impreza, która została zaplanowana na 15-17 września br., musiała zostać przeniesiona. 22. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz i Tekstyliów Domowych odbędą się w dniach 14-16 września 2021 r. Miejsce pozostanie takie samo, będzie to „Expocentre” w Moskwie.

Messe Frankfurt Rus podjęło tę trudną decyzję po dogłębnej analizie obecnej sytuacji, w tym negocjacjach z partnerami, zarządcą terenów targowych, uczestnikami wydarzenia zarówno z Rosji, jak i z zagranicy.

Dzisiaj zdrowie każdego człowieka znajduje się pierwszym planie, a zakaz imprez masowych ma absolutny sens, wszyscy w pełni go rozumieją i popierają. Pomimo pewnych ustępstw dotyczących reżimu izolacji w niektórych miastach i krajach, nadal istnieje wysokie prawdopodobieństwo drugiej fali pandemii w sezonie jesiennym. Ponadto, utrzymujący się zakaz wjazdu cudzoziemców na terytorium Federacji Rosyjskiej (około 60% wystawców to cudzoziemcy), a także inne ograniczenia wynikające z sytuacji epidemiologicznej w Rosji i na świecie wpływają na jakość przygotowania do wydarzenia.

Wiemy, ile wysiłku i zasobów wystawcy włożyli w przygotowania. Wysoki stopień niepewności i niemożność planowania zmusiły nas do podjęcia tej trudnej decyzji teraz, więc uczestnicy byli w stanie z wyprzedzeniem dostosować swoje plany na sezon jesienny – mówi Katerina Tydykova, dyrektor targów Heimtextil Russia.

Celem Messe Frankfurt w tym trudnym okresie jest zapewnienie wszystkim rynkowym graczom jak najlepszego wsparcia w jesiennym sezonie targowym. Zespół projektowy pracuje obecnie nad alternatywnym rozwiązaniem na ten rok, które może stać się użytecznym narzędziem dla wystawców do reprezentowania siebie i kolekcji. Informacja na ten temat zostanie ogłoszona do końca czerwca.