Newsroom

Grupa BEGA na drodze do dalszej ekspansji

Thorsten Hilpert.

Grupa BEGA na drodze do dalszej ekspansji

Nowy Zarząd Grupy BEGA jest już prawie w komplecie. 1 maja 2022 roku do Thorstena Hilperta i Rüdigera Schliekmanna dołączy nowy dyrektor zarządzający, który wzmocni działania holdingu.

Rada doradcza grupy BEGA, pod kierownictwem założyciela firmy – Dietera Hilperta – działa już od sześciu miesięcy.

To właśnie rada doradcza oraz dyrektorzy zarządzający holdingiem, czyli Thorsten Hilpert i Rüdiger Schliekmann, postanowili wzmocnić Zarząd Grupy. W skutek tej decyzji, z dniem 1 maja 2022 roku, do Grupy BEGA dołączy Niko Jons i obejmie stanowisko kolejnego dyrektora zarządzającego.

Kim jest Niko Johns?

Niko Johns ma 50 lat i ostatnio był dyrektorem zarządzającym w Toom Baumarkt. Nowy dyrektor w Grupie BEGA ma wykształcenie wyższe w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, a swoją karierę zawodową rozpoczynał w firmach audytorskich takich, jak Arthur Andersen i Ernst & Young.

Następnie przeszedł do Grupy REWE i został najpierw kierownikiem obszaru funkcjonalnego w centrali REWE Zentralfinanz, a później dyrektorem zarządzającym REWE Unterhaltungselektronik. Przez 4 lata pełnił funkcję prezesa Zarządu i dyrektora finansowego w firmie zajmującej się sprzedażą hurtową i detaliczną żywności o rocznym obrocie 550 mln euro i zatrudniającej 4 tys. pracowników.

W jakiej kondycji jest Grupa BEGA?

W 2021 roku Grupa BEGA kontynuowała silny wzrost. W ubiegłym roku obroty Grupy wzrosły aż do 622 mln euro, z 525 mln euro obrotów uzyskanych w 2020 roku. Powołanie Niko Johnsa do Zarządu Grupy BEGA to wyraźny sygnał do dalszej ekspansji jako strategii wzrostu firmy.