Newsroom

Firma Fey buduje halę produkcyjną i biurowiec

Wizualizacja inwestycji, którą realizuje firma Fey.

Firma Fey buduje halę produkcyjną i biurowiec

Dzięki budowie nowej hali produkcyjnej oraz budynku biurowego powierzchnia fabryki łóżek i materaców Fey, wcześniej znanej pod nazwą Fabryka Materaców Relaks, wzrośnie do 18 tys. m2. Generalnym wykonawcą inwestycji jest WPIP Construction. Jej zakończenie jest planowane na październik 2024 r.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Rozbudowywany kompleks mieści się w podchojnickich Topolach (województwo pomorskie), w otoczeniu Borów Tucholskich. Składa się z powierzchni produkcyjnych, biurowych i magazynowych. Firma Fey, do której należy kompleks, jest częścią niemieckiej grupy kapitałowej FEY & Co. GmbH, jednego z czołowych europejskich producentów łóżek kontynentalnych. Ponadto producent deklaruje, że zamierza zwiększyć zatrudnienie.

Firma Fey stawia na rozwój

Dzięki rozbudowie, którą realizuje WPIP Construction, powierzchnia fabryki wzrośnie z 13,5 do 18 tys. m2. W ramach inwestycji powstanie dwukondygnacyjny budynek biurowy (500 m2), a także nowa hala produkcyjna (4 tys. m2.). Zostanie ona wyposażona w instalację fotowoltaiczną o mocy 50 kWp. W dodatku możliwa jest jej dalsza rozbudowa. Do zadań WPIP Construction należy także budowa infrastruktury zewnętrznej, m.in. miejsc parkingowych.

Dzięki umowie, którą zawarliśmy z renomowanym producentem łóżek i materaców, umacniamy się w czołówce generalnych wykonawców realizujących w Polsce inwestycje przemysłowe – informuje Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction. – Cieszymy się, że możemy brać aktywny udział w rozwoju firmy Fey, która po rozbudowie swojego zakładu będzie mogła jeszcze mocniej zaznaczyć swoją obecność na rynkach europejskich. To nasz zaufany partner, z którym współpracujemy już od 2017 r.

Zakończenie inwestycji planowane na październik 2024 r.

Rozbudowa zakładu to kolejny etap konsekwentnie realizowanej strategii, skutkującej umacnianiem naszej pozycji na rynku dzięki zwiększającej się liczbie zamówień – dodaje Zbigniew Rogulski, dyrektor operacyjny w firmie Fey. – Wszystko to sprawia, że zamierzamy zwiększyć zatrudnienie w zakładzie. Poszukujemy ok. 70 osób, w tym pracowników produkcyjnych oraz biurowych.

WPIP Construction to renomowany generalny wykonawca oraz projektant z ponad 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się przede wszystkim w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie. Realizuje również inwestycje zrównoważone, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.

Materace i łóżka Fey z prawie 100-letnim know-how

Fey to dostawca materaców oraz łóżek do wielu sieci meblowych w Polsce i w Europie, niesieciowych salonów oraz sklepów specjalistycznych. Spółka, która wcześniej występowała pod nazwą Fabryka Materaców Relaks, jest częścią niemieckiej grupy kapitałowej FEY & Co. GmbH, której know-how i doświadczenie sięga 1926 r. Obecnie to jeden z czołowych europejskich producentów łóżek kontynentalnych.