Newsroom

Ecophon kupuje producenta wełny drzewnej ze Szwecji

Ecophon informuje o akwizycji szwedzkiego producenta wełny drzewnej.

Ecophon kupuje producenta wełny drzewnej ze Szwecji

Ecophon zawarł umowę na wyłączność nabycia wszystkich udziałów firmy Träullit, uzupełniając w ten sposób swoje portfolio w zakresie akustycznych rozwiązań sufitowych i ściennych.

Träullit jest jedynym producentem wełny drzewnej w Szwecji. Ponadto ma silną pozycję sprzedażową na rynkach skandynawskich. W dodatku, jako surowiec firma wykorzystuje lokalnie uprawiane drewno w promieniu 50 km od zakładu. W dalszym rozwoju pomoże przedsiębiorstwu akwizycja. Ecophon właśnie poinformował, że podpisał umowę kupna założonej w 1946 r. w Ydre w Östergötland firmy Träullit.

Ecophon stawia na unikalne rozwiązania

Wełna drzewna ma wiele zalet jako rozwiązanie sufitu akustycznego. Po pierwsze, unikalna kompozycja rozwiązań Träullit wykorzystuje świerk szwedzki. Po drugie, łączy w sobie walory akustyczne z ciepłym designem drewna.

ZOBACZ TAKŻE: Nowa fabryka paneli akustycznych w Polsce

To przejęcie uzupełnia kompleksową gamę rozwiązań Ecophon, promując zrównoważony komfort akustyczny. Jednocześnie spełnia ono różne wymagania projektowe swoich rynków. Wykorzystując swoje kompetencje w zakresie badań i rozwoju, przedsiębiorstwo planuje również w dalszym ciągu rozwijać ofertę wełny drzewnej. Zamierza tego dokonać skupiając się przede wszystkim na parametrach akustycznych i środowiskowych.

Skandynawskie dziedzictwo Träullit

Jesteśmy zaszczyceni, że Saint-Gobain i Ecophon zwróciły się do nas. Nasza rodzina prowadzi Träullit od prawie 78 lat i postrzegamy tę ewolucję jako nowy start, integrację ze wspaniałą rodziną biznesową z doświadczeniem. W Ecophon będziemy mieli zarówno wiedzę, jak i możliwości, aby w pełni rozwinąć materiał z wełny drzewnej w kierunku standardów przyszłości – skomentował zmiany Erik Rääf, dyrektor zarządzający Träullit.

Träullit ma szwedzkie dziedzictwo, z którego może być dumny i cieszymy się, że możemy razem rozpocząć nową podróż, aby rozwijać tę ofertę. Integracja z Ecophon poszerzy obecną koncentrację sprzedaży Träullit ze Skandynawii na dalsze rynki europejskie i przyspieszy rozwój dzięki kompletnemu portfolio rozwiązań Ecophon oraz doświadczonym badaniom i rozwojowi – ​​powiedział Pierre-Emmanuel Thiard, dyrektor generalny Ecophon.

Nowa oferta wełny drzewnej będzie wprowadzana sukcesywnie w 2024 roku.