Newsroom

Czy to już absolutny rekord?

rekord w wartości produkcji sprzedanej mebli

Czy to już absolutny rekord?

Wrzesień zawsze rozpoczynał okres wzmożonej pracy w polskim meblarstwie. Nie w br., który wymyka się wszelkim regułom, bo w nim producenci mebli, dosłownie i w przenośni, spisują się na piątkę.

W ubiegłym roku o tej porze wszyscy zastanawiali się ile potrwa złota polska jesień w polskim meblarstwie?

Jak powszechnie wiadomo, wrzesień zawsze był bardzo dobrym okresem dla producentów mebli. Jednak w ubiegłym roku okazał się rekordowy, a wynik przekroczył wszelkie oczekiwania. Według danych GUS wartość produkcji sprzedanej mebli we wrześniu 2020 r. wyniosła 4,668 mld zł.

ZOBACZ TAKŻE: Jakie wyniki osiągnęli polscy producenci mebli?

B+R Studio analizy rynku meblarskiego ogłosiło wtedy, że był to najlepszy wrzesień w historii polskiej branży meblarskiej. Najlepszy aż do teraz.

Rekord wszechczasów w polskim meblarstwie

Meblarze zdążyli już przywyknąć, że wraz z nadejściem września w branży rozpoczyna się okres wzmożonej pracy. Jak zauważają eksperci z B+R Studio, ta zasada nie dotyczy roku 2021, w którym każdy miesiąc przynosił bardzo wysokie wartości produkcji sprzedanej mebli, nie wyłączając okresu wakacyjnego. Jednakże zgodnie z najnowszymi danymi GUS dotyczących dynamiki produkcji wrzesień 2021 roku był absolutnie rekordowy – czytamy w komentarzu opublikowanym przez B+R Studio.

ZOBACZ TAKŻE: Pytania o przyszłość branży meblarskiej

O jakim rekordzie mowa? Na podstawie danych GUS zawartych w publikacji „Dynamika produkcji sprzedanej przemysłu we wrześniu 2021 roku” B+R Studio obliczyło, że wartość produkcji sprzedanej mebli nieznacznie, ale przekroczyła 5 mld złotych. W porównaniu do poprzedzającego sierpnia jest to wzrost o około 8%, natomiast w zestawieniu z wrześniem 2020 roku wzrost wynosi około 7,2% – ogłosiło B+R Studio.

We wrześniu 2021 roku polscy producenci mebli osiągnęli najlepszy miesięczny wynik wartości produkcji sprzedanej w historii i jednocześnie po raz pierwszy przekroczyli barierę 5 mld złotych. Jak podkreślają specjaliści z B+R Studio, wiele wskazuje na to, że nie stało się to po raz ostatni.