Newsroom

Co ze sklepami meblowymi i budowlanymi?

IKEA, Centrum Dystrybucji.

Co ze sklepami meblowymi i budowlanymi?

Historia zatoczyła koło. W listopadzie 2020 roku sklepy meblowe były zamknięte przez 21 dni. Dzisiaj wszystko wskazuje na to, że lockdown potrwa co najmniej 23 dni, bo przecież wiele może się jeszcze wydarzyć przez prawie 2 tygodnie, które pozostają do końca obowiązywania restrykcji.

Sklepy meblowe pozostaną zamknięte

7 kwietnia 2021 roku rząd zadecydował, że obostrzenia zostaną utrzymane. Co to oznacza dla wielkopowierzchniowych, detalicznych sklepów meblowych i budowlanych o powierzchni powyżej 2 tys. m kw.? Pozostaną one zamknięte do 18 kwietnia.

Reklama
banner-przewodnik-architekta-300x250

ZOBACZ TAKŻE: Meblowy lockdown 3.0

W pozostałych placówkach handlowych obowiązuje zasada zmniejszonej dopuszczalnej liczby klientów na każde 100 m kw. Jeśli nic się w tej kwestii nie zmieni w większych sklepach, czyli o powierzchni powyżej 100 m kw może przebywać jedna osoba na każde 20 m kw, a w sklepach mniejszych – jedna osoba na każde 15 m kw.

Dla przypomnienia – restrykcje obowiązują od soboty 27 marca. Decyzja o przedłużeniu lockdownu sprawiła, że obostrzeń będzie trzeba przestrzegać do niedzieli 18 kwietnia.

ZOBACZ TAKŻE: Sklepy meblowe a lockdown