Newsroom

Co w najnowszym „BIZNES.meble.pl”?

marcowy BIZNES.meble.pl

Co w najnowszym „BIZNES.meble.pl”?

Wojna zmienia wszystko. Z przerażeniem patrzymy na to, co dzieje się w Ukrainie. Brutalna agresja reżimu Putina na niepodległe ukraińskie państwo jest źródłem niewyobrażalnego cierpienia milionów ludzi.

Dziś, gdy represje Putina uciszają ostatnie niezależne media w Rosji, a jego polityka terroru zagraża pokojowi na świecie, myślami jesteśmy ze wszystkimi, którzy walczą o wolność i prawdę.

Setki tysięcy osób uciekają przed wojną m.in. do Polski. Tu znajdują schronienie i wsparcie, ale potrzeby ciągle rosną. O pomoc apelują m.in. Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli i Stowarzyszenie Architektów Polskich. Branża meblarska i branża kreatywna solidaryzują się z Ukrainą i ze wszystkimi, którzy przed wojną uciekają do Polski. O zorganizowanych akcjach pomocy informujemy i będziemy informować na portalu:

Architekci architektom

Branża meblarska solidarna z Ukrainą

Tymczasem oddajemy w Wasze ręce kolejny numer miesięcznika „BIZNES.meble.pl”. Szczególnej uwadze polecamy raport, który zawiera podsumowanie wyników polskiej branży meblarskiej w 2021 roku. Tradycyjnie już, nie mogło zabraknąć ciekawych rozmówców. O miłości do drewna, dostępności do surowca, źródle jakości stołów i potrzebie kolektywnego działania, z Mateuszem Nowotnikiem, właścicielem firmy Miloni, rozmawiała Diana Nachiło. Wyniki finansowe firmy Detrans, a także wzrosty cen surowców i energii w ostatnich 2 latach, to z kolei tematy rozmowy Marka Hryniewickiego z Tomaszem Defratyką, właścicielem firmy Deftrans. O projektowanie i produkcję w sposób zrównoważony oraz poszukiwanie nowych form i innowacyjnych technologii, Anna Szypulska pytała Macieja Karpiaka, projektanta, właściciela Office for Design, wykładowcę. Czwarty, tym samym ostatni w marcowym numerze „BIZNES.meble.pl”, wywiad z Laurie Pressman, vice president Pantone Color Institute, który przeprowadziła Diana Nachiło, dotyczy działalności Instytutu, procesu wyboru koloru roku i jego globalnego wpływu na wiele różnych branż. Temat marcowego wydania to strefa dzienna, w ramach której polecamy trzy artykuły: o meblach RTV, regałach na książki i stołach. Na koniec – o tym, jak ważne jest mówienie własnym głosemAndrzej Popławski, czyli Stolarz Brodaty, ale też wokalista i gitarzysta zespołu Ostrov, którego sylwetkę przedstawia Diana Nachiło.

Zapraszamy do lektury!

„BIZNES.meble.pl” 3/2022.

W marcowym „BIZNES.meble.pl”:

Od redakcji

FELIETONY

Dekada niepewności – Tomasz Wiktorski
Joanny D'Arc polskiego designowania – Zdzisław Sobierajski
Odnaleźć się w rzeczywistościach (nie)alternatywnych – Anna Gąsiorowska

RAPORT

Za nami rekordowy rok

Rok 2021 okazał się być absolutnie rekordowy, zwłaszcza w kwestii wartości produkcji sprzedanej mebli. Wzrosty w stosunku do 2020 roku w większości są dwucyfrowe i nie jest tutaj mowa tylko o kilkunastu, ale w niektórych przypadkach nawet kilkudziesięciu procentach. Aby poznać dokładne liczby związane z polską branżą meblarską, należy zagłębić się w najnowsze dane udostępnione przez Główny Urząd Statystyczny.

BRANŻA

Wiadomości

Czujemy się rzemieślnikami 2.0 – rozmowa z Mateuszem Nowotnikiem, właścicielem firmy Miloni.

10 wydarzeń, na które czeka branża

Najbardziej oczekiwanymi wydarzeniami w 2022 r. są… targi meblowe. Tak zadecydowali uczestnicy plebiscytu przeprowadzonego na portalu BIZNES.meble.pl.

Przychody rosną, ale wynika to ze wzrostu cen – rozmowa z Tomaszem Deftartyką, właścicielem firmy Deftrans.

Demograficzny alarm

Czy wstępne wyniki Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań 2021 można sprowadzić do dwóch podstawowych problemów: liczba Polaków się zmniejsza, a społeczeństwo się starzeje?

DESIGN

Wiadomości
Przyszłość jest już dziś – rozmowa z Maciejem Karpiakiem, projektantem, właścicielem Office for Design.

Japonia nieodgadniona
Kraj Kwitnącej Wiśni nigdy nie przestał inspirować projektantów, jednak teraz intryguje ich jeszcze bardziej. Japońska architektura zawsze była uznawana za najbardziej kreatywną, a odkrywany właśnie potencjał rynku mebli biurowych, robi ogromne wrażenie w świecie biznesu. Dlaczego więc uważa się, że jedyną pewną rzeczą w Japonii jest zmiana?

Kolor jest zasobem strategicznym – rozmowa z Laurie Pressman, the Vice President at Pantone Color Institute.

Uwolnij swoją/Twoją szkołę
W ramach 21. edycji projektu PE-P zgłębiamy realne a ukryte potrzeby dzieci i młodzieży wobec systemu edukacji.

Trendy

Nowości

TEMAT WYDANIA: STREFA DZIENNA

Więcej relaksu
W ciągu kilku pierwszych miesięcy pandemii liczba transakcji w sklepach z elektroniką wzrosła o ponad 500%. Chociaż konkurencją dla telewizorów stają się rzutniki, projektory czy też duże monitory służące do gier, to rynek mebli RTV rozwija się bardzo dobrze.

Czytanie. To lubię
Choć do poziomu wskaźników z początku XXI wieku wciąż daleko, to rok 2020 przyniósł 42% wzrost czytelnictwa.

Dłuższy stół
Rozmowy przy stole to zawsze coś więcej niż zwykłe rozmowy. Rozmowy o stołach to zawsze coś więcej niż opowieści o miejscu do jedzenia.

CHILLOUT

Mówić własnym głosem
Kilka lat temu Ostrov, rockowym wykonaniem starej białoruskiej piosenki, zachwycił publiczność i jury „Must be the Music”. Andrzej Popławski, wokalista i gitarzysta zespołu, w podobnym czasie zaczął rozwijać swoją firmę Stolarz Brodaty.

Felietony

Zapraszamy do lektury! „BIZNES.meble.pl” 3/2022.

Chcesz otrzymywać każde wydanie? KUP PRENUMERATĘ

Na okładce:
Mateusz Nowotnik, właściciel firmy Miloni.

Dziękujemy, że jesteś z nami. By otrzymywać od nas aktualne i wartościowe treści 

ZAPISZ SIĘ DO BEZPŁATNEGO NEWSLETTERA portalu www.biznes.meble.pl

Jeśli chcesz być na bieżąco – obserwuj BIZNES.meble.pl NA FACEBOOKU