Newsroom

Co dalej z eksportem drewna z Polski?

kiedy ograniczony zostanie eksport drewna z Polski

Co dalej z eksportem drewna z Polski?

Jak poinformowała Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli, 26 października doszło do spotkania organizacji branżowych, m.in OIGPM, z Edwardem Siarką, sekretarzem stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz Józefem Kubicą, p.o. dyrektora generalnym Lasów Państwowych i dyrektorami RDLP.

O czym dyskutowano?

Głównym tematem rozmów była obecna sytuacja rynkowa. Szczególną uwagę zwrócono na potrzebę opracowania rozwiązań, które ograniczyłyby działalność firm zajmujących się skupowaniem polskiego drewna i sprzedawaniem go za granicę. Według wstępnych informacji, jakie uzyskała OIGPM, ma zostać powołany międzyresortowy zespół ekspercki, który odpowiedzialny byłby za wypracowanie odpowiednich propozycji.

ZOBACZ TAKŻE: Walka o zakaz masowego eksportu drewna

Reklama
banner-przewodnik-architekta-300x250

Jakie jeszcze tematy pojawiły się podczas spotkania?

Poruszono takie kwestie, jak: nowy system sprzedaży drewna, eksport drewna i jego ceny na aukcjach, certyfikaty FSC, czy też promocja wartości dodanych.

Edward Siarka podniósł temat bioróżnorodności, wskazując na potrzebę szukania przez całą branżę – nie tylko z naszego kraju – sojuszników w celu zaprezentowania, jaki wpływ na ekonomię może mieć nowa strategia leśna. Poinformował, że polski rząd podpisuje się pod wszystkimi wspólnymi pismami wysyłanymi do UE w tej sprawie – relacjonuje OIGPM.

Z zapowiedzi Izby wynika, że uczestnicy potwierdzili potrzebę dalszych, konstruktywnych spotkań. Kolejne prawdopodobnie odbędzie się już w grudniu.

Dziękujemy, że jesteś z nami. By otrzymywać od nas aktualne i wartościowe treści ZAPISZ SIĘ DO BEZPŁATNEGO NEWSLETTERA portalu www.biznes.meble.pl