Newsroom

Branża meblarska w Polsce w 2020 – konieczne wsparcie, czy uznanie i tendencje wzrostowe?

Branża meblarska w Polsce w 2020 – konieczne wsparcie, czy uznanie i tendencje wzrostowe?

Dyskusje o rzeczywistości 2020 roku najczęściej koncentrują się na tematyce COVID-19, ograniczeniach, związanych z nimi cięciach budżetowych i obostrzeniach. Czy dotyczą one branży meblarskiej, która przed wybuchem pandemii rozwijała się bardzo dynamicznie? Pamiętając, że w 2019 roku Polska uzyskała zaszczytne, drugie miejsce na świecie w kategorii eksporterów mebli, dodać należy, że na rynku europejskim zajęliśmy miejsce pierwsze! 2020 wyhamował wiele tendencji wzrostowych, zwłaszcza w meblarstwie, dostarczającym wyposażenie dla branży HoReCa. Sprawdź, jak sytuacja przedstawia się w meblarstwie, oferującym produkty wysokiej jakości, dedykowane dla klientów indywidualnych.

Białe meble rtv

Produkcja i sprzedaż mebli w 2020 – co cieszy się zainteresowaniem?

W 2020 roku, według danych Głównego Urzędu Statystycznego („Dynamika Sprzedaży Detalicznej, wrzesień 2020 roku”) we wrześniu, w porównaniu do poprzedzającego go sierpnia 2020 odnotowano spadek sprzedaży detalicznej o 2,2%, jednak w cenach stałych dystrybucja we wrześniu 2020 roku była aż o 2,5% wyższa, w porównaniu do zeszłorocznej. Fakt większej sprzedaży w porównaniu do statystyk zeszłorocznych może napawać optymizmem, zwłaszcza jeśli dodamy, iż według Raportu „Polskie Meble 2020” nastąpił wzrost produkcji mebli o 4,2% w odniesieniu do zeszłego roku oraz wzrost eksportu i importu. Polacy oraz konsumenci indywidualni z zagranicy coraz częściej doceniają polskich producentów mebli, cieszących się niemałym zainteresowaniem na rynku sprzedażowym. Pandemia przeniosła do domów pracowników, którzy w ramach pracy zdalnej urządzają biura. Pozwoliła wielu grupom zawodowym zrealizować długo odkładane remonty, a na rynku nieruchomości wciąż, mimo zwiększonych restrykcji, kupuje się mieszkania. Potrzebujemy mebli jak świeżych bułeczek, dlaczego zatem decydujemy się na meble rodzimych producentów?

Dlaczego coraz częściej wybieramy polskie meble?

Wirtualna sprzedaż w dobie pandemii kwitnie niezależnie od pory roku! Zamawiamy meble, wybierając je w sklepach internetowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się sklepy takie jak Edinos.pl, dzięki którym można nabyć nowoczesne, polskie meble, wyróżniające się wysoką jakością wykonania. Sklep internetowy z szerokim asortymentem mebli to łatwy dostęp do produktów bez wychodzenia z domu. Dostawa przebiega szybko i bez zakłóceń, a jej koszt jest akceptowalny. W sklepie internetowym możemy zapoznać się ze szczegółami produktu, jego specyfikacją i opisem, ułatwiającym adaptację mebla do swojego wnętrza. Stacjonarnie, karteczki z wymiarami produktu oraz czasem realizacji zamówienia często się gubią. Polskie meble powstają z wysokiej jakości komponentów, a krajowe zasoby drewna gwarantują najwyższą jakość surowca. Polskie przedsiębiorstwa produkcyjne wyposażone są w nowoczesne parki maszynowe, dzięki czemu wykazują się niezależnością oraz kompleksowością oferty. Wysoka jakość widoczna jest na każdym etapie procesu produkcyjnego i dystrybucji. Zobacz na przykładzie producenta Elior w sklepie edinos.pl.

Hit wśród polskich mebli – wybieramy piękne, funkcjonalne komody

Na szczególną uwagę zasługują polskie komody, które jakością oraz designem nie ustępują produktom czołowych, światowych potentatów meblarstwa (https://www.edinos.pl/komody). Nie brakuje propozycji dla miłośników nowoczesnej stylistyki, ponadczasowej elegancji oraz klasycznych kształtów. Komody są wyjątkowo chętnie wybierane przed indywidualnych konsumentów, którzy chcą szybko odmienić swoje wnętrze. Wystarczy nowa komoda, odmalowanie pomieszczenia oraz modna tapeta na jednej ze ścian, a pokój zyskuje zupełnie odmieniony charakter. Stylowe komody w stylu skandynawskim, loftowym, zachwycające minimalizmem oraz futurystycznymi kształtami są propozycjami dla klientów wymagających. Wysoka jakość, widoczna w każdym detalu nie oznacza, o dziwo, wygórowanej ceny.

Biała komoda z bukietem kwiatów

Nie musisz wspierać rodzimego biznesu, wystarczy świadomy, dobry wybór

Rodzimy biznes meblarski potrzebuje wsparcia? Niekoniecznie. Polscy producenci mebli, których oferta opiera się o sprzedaż detaliczną, potrzebują zainteresowania, aby móc w dalszym ciągu rozwijać swoją ofertę. Coraz częściej, przy zakupie mebli dokonujemy świadomych wyborów, kierując się wysokiej klasy materiałami, ekologią, ważną przy jego powstawaniu oraz bezpieczeństwem użytkowania na co dzień. Wybieramy meble, wykonane z odpornych na zużycie materiałów, zwracamy uwagę na jakość mechanizmów, odpowiedzialnych za ruch poszczególnych elementów. Chcemy, by nasze meble prezentowały się zachwycająco, pozwalając jednocześnie rozwijać się polskim markom. Polskie meble w 2020? Tak, wybierasz dobrze. Doceniasz jakość. Niech tendencja wzrostowa trwa w 2021 roku i w kolejnych.