258/696

MAKE ME! 2015: DESTA - biurko i stół, projekt: Anna Wójcik, Laureat nagrody Meble.pl S.A

Do schowka


"DESTA - biurko i stół", Anna Wójcik - projekt wyróżniony w konkursie make me! 2015 jednym ze znaków rozpoznawczych Łódź Design Festival. Projekt został wyróżniony i nagrodzony przez Meble.pl S.A.


           Projekt stanowiska pracy do małego mieszkania, z możliwością zmiany funkcji – albo w celu powiększenia miejsca do pracy, albo stołu, przy którym można na przykład przyjąć gości.  Propozycja skierowana jest do osób posiadających małe mieszkania, które często pracują w domu, ale nie mają do tego odrębnej przestrzeni – kiedy jedno pomieszczenie pełni kilka funkcji.  
   
         "Temat jest mi bliski, ponieważ sama wychowałam się w domu, gdzie odwiecznym problemem była mała przestrzeń. Szacuje się, że w przyszłości coraz więcej ludzi będzie mieszkać w miastach, mieszkania będą coraz mniejsze, a budynki coraz wyższe" - mówi projektantka Anna Wójcik.  


            Meble pozwalające ekonomicznie wykorzystać przestrzeń to temat ponadczasowy. Największą wartością projektu jest możliwość indywidualnego dopasowania się do każdego użytkownika. Mebel posiada dwa tryby użytkowania, przy czym przejście z jednego do drugiego zajmuje kilkanaście sekund i nie wymaga wcześniejszego uprzątnięcia pierwotnego miejsca pracy. Dodatkowo, w zależności od własnych potrzeb, użytkownik może sam skonfigurować rozmieszczenie lub liczbę obiektów, w których będzie przechowywał niezbędne do pracy narzędzia.  Rzeczy chowają się pod blatem i nie przeszkadzają osobom siedzącym przy stole.


Anna Wójcik  - Absolwentka Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczelnię zakończyła z wyróżnieniem. Zajmuje się projektowaniem produktu i grafiki.         
 


KONKURS I WYSTAWA MAKE ME! jest jednym ze znaków rozpoznawczych Łódź Design Festival, a jednocześnie jednym z najważniejszych międzynarodowych konkursów skierowanych do młodych projektantów. Najważniejszym celem make me!, podczas każdej edycji Festiwalu, jest promocja twórców młodego pokolenia. Wybrane do pokonkursowej wystawy projekty wyróżniają się przede wszystkim indywidualnym podejściem do otaczającej nas rzeczywistości i nie podążają za „obowiązującymi” w danym momencie trendami. To prezentacja tych projektów i tych projektantów, których pomimo młodego wieku, można już określić mianem świadomych twórców.
          
           W tym roku spośród 249 zgłoszeń wybranych zostało 25 projektów, które zostaną zaprezentowane na wystawie. Tegoroczne prace oscylowały głównie wokół tematyki społecznej i próby rozwiązywania jej problemów.
Tegoroczna edycja obfitowała w projekty z zagranicy, napłynęły zgłoszenia m.in.: z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Węgier, Czech, Izraela, Włoch, Belgii, Danii, Hiszpanii, Norwegii, Austrii, Portugalii, Słowacji, Holandii, Rumunii, a nawet z Brazylii.
          
          Z roku na roku make me! utrwala swoją pozycję najważniejszego konkursu projektowego dla młodych designerów nie tylko w Polsce, ale również na skalę międzynarodową. Program tegorocznej edycji Festiwalu budowany jest wokół hasła „konsekwencje”. Prace, które zostaną zaprezentowane na wystawie make me!, wyraźnie mówią o konsekwentnym pokonywaniu kolejnych etapów w procesie projektowania, aż do otrzymania finalnego produktu, oraz o tym, jak ważna jest praca nad samą ideą. Pokazują, w jaki sposób przygotować się do realizacji produktu, by otrzymać obiekt odpowiadający potrzebie, z której powstał.


 


Projektant: Anna Wójcik, fot. materiały prasowe ŁDF

Wywietleń: 206

Najbliższe targi:
-
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!