6/19


Do schowka
telefono: +48 (81) 81 66 600
fax: +48 (81) 81 66 700

   Firma Schattdecor Sp. z o.o. jest spółką – córką Schattdecor AG, której centrala mieści się w Thansau, w Niemczech. Grupa firm Schattdecor została założona przez Waltera Schatt w Górnej Bawarii w roku 1985.


   Przedsiębiorstwo Schattdecor, ze swoimi zakładami produkcyjnymi w Niemczech, w Polsce (2) , we Włoszech , w Rosji (2) , w Chinach, w Brazylii, w Turcji oraz w USA  jest liderem światowym w zadruku papierów dekoracyjnych.

   Na polskim rynku firma Schattdecor działa od roku 1993. W początkowej fazie funkcjonowała jako joint - venture pod nazwą Maltaprint Sp. z o.o. w Poznaniu a w roku 1996 stała się w 100% spółką siostrzaną Schattdecor. W roku 1998 zakończono budowę nowoczesnego zakładu w gminie Tarnowo Podgórne.

   W styczniu 2008 zakończony został proces integracji dwóch polskich zakładów w Tarnowie Podgórnym i w Głuchołazach. Siedziba centrali Schattdecor Sp. z o.o. mieści się w Tarnowie Podgórnym. Profil produkcyjny obu firm został zachowany. Zakład w Tarnowie jest producentem papieru dekoracyjnego a zakład w Głuchołazach pozostaje w grupie Schattdecor wiodącym producentem folii na bazie preimpregnat.


   Druk dekoracyjny jest wariantem wklęsłodruku. W procesie zadruku Schattdecor stosuje wyłącznie farby wodne i organiczne pigmenty. Zadrukowany papier dekoracyjny impregnowany jest przy użyciu żywic i znajduje zastosowanie w przemyśle uszlachetniania powierzchni płyt drewnopochodnych ( np. płyt wiórowych, płyt MDF). Gotowy produkt wykorzystany zostaje przez producentów mebli, paneli podłogowych, paneli ściennych, drzwi, obrzeży i innych elementów wyposażenia wnętrz.

   Podstawowe produkty z oferty grupy Schattdecor to: zadrukowane papiery dekoracyjne, folie finish ( typu Smartfoil, Postfoil oraz Ecofoil), obrzeża oraz filmy melaminowe.

   Dekory wchodzące w skład kolekcji firmy Schattdecor to w ponad 80 % imitacje struktur drewna a także reprodukcje kamieni (ponad 10 %) oraz wzory fantazyjne. Międzynarodowa grupa designerów opracowuje, w ścisłej współpracy z działem sprzedaży, nowe trendy i tworzy dekory o szerokim zastosowaniu.

   Obok takich wzorów jak Buk Bawaria, Wiśnia Oxford, Jabłoń Locarno, Olcha Górska, Śliwa Wallis czy Orzech Virginia, które zaliczane są w Polsce i na rynkach Europy Wschodniej do hitów wzorniczych, mocną pozycję na rynku zdobyły takie nowości jak: Coimbra, Orzech Baltimore, Vesuv.

   Warunkiem szybkiego wprowadzenia na rynek nowego, zgodnego z aktualnym trendem dekoru jest posiadanie odpowiednich możliwości produkcyjnych.

   Dlatego też wielostopniowy rozwój dekorów na terenie firmy obejmuje również własną grawiurę i galwanizerię a także system koloryzacyjny, co gwarantuje odpowiednią jakość w całym procesie produkcyjnym każdego z zakładów Schattdecor.   W roku 2010 wszystkie zakłady grupy Schattdecor, zatrudniające na całym świecie ponad 1200 osób, wyprodukowały ponad 100 000 ton papieru dekoracyjnego, ponad 270 mln m2 folii finish i osiągnęły obrót w wysokości około 400 milionów Euro.


   Wysokie wymagania dotyczące jakości, kreatywności i serwisu są, obok bardzo bogatej kultury przedsiębiorstwa, gwarantem sukcesu grupy Schattdecor na rynku światowym.

   Wprowadzana w życie filozofia firmy, bazuje na uświadomieniu sobie, iż przyszłość firmy zależy od zadowolenia klientów, dostawców i pracowników firmy.

Adresy zakładów Schattdecor w Polsce:

Schattdecor Sp. z o.o

ul.Sowia 10, 62-080 Tarnowo Podgóne, tel. +48 61 81 66 600, fax +48 61 81 66 700

Zakład w Głuchołazach: ul.gen.Andersa1, 48-340 Głuchołazy, tel. +48 77 40 85 500, fax +48 77 40 85 505

www.schattdecor.com

 


 

Prodotti esemplari:
Śliwa Wallis
 Wiśnia Oxford
 Buk Bawaria
 Olcha Górska
hanno aggiunto: 2009-08-28   Copmarmenti: 22084
-
 
 
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!