Webinary

Konferencja Autodesk Day 2021 Meble. Projektowanie. Wzornictwo. Produkcja.

2011607094

Konferencja Autodesk Day 2021 Meble. Projektowanie. Wzornictwo. Produkcja.

Jak cyfryzacja procesów może pomóc producentom mebli w osiągnięciu celów biznesowych? Odpowiedzi na to pytanie 22 czerwca udzielą eksperci branży meblarskiej podczas wirtualnej konferencji Autodesk Day 2021 Meble.

Wśród tematów konferencji znajdą się m. in. projektowanie mebli przyszłości ze sztuczną inteligencją, automatyzacja projektowania i wizualizacja projektów czy optymalizacja produkcji mebli.

Proces tworzenia mebli to coś więcej niż tylko projekt i produkcja. Liderzy tej branży wiedzą, jak bardzo ważna jest cyfryzacja firmy i wprowadzenie jej elementów do wszystkich etapów cyklu tworzenia – od projektu przez produkcję, wymianę danych aż po sprzedaż i marketing.

Autodesk, producent oprogramowania wykorzystywanego w projektowaniu i produkcji mebli, zaprasza na bezpłatną konferencję, Autodesk Day 2021 Meble. Projektowanie. Wzornictwo. Produkcja skierowaną do osób działających na rynku meblarskim oraz firm związanych z tą branżą – dostawców materiałów, maszyn i urządzeń. Podczas konferencji uczestnicy będą mogli zapoznać się najlepszymi praktykami oraz doświadczeniami dotyczącymi digitalizacji, rozwoju produktów dopasowanych do oczekiwań klientów oraz inteligentnych fabryk. 

Trendy w meblarstwie i wymiana doświadczeń

Spotkanie online dla odbędzie się we wtorek, 22 czerwca w godzinach 10.00 – 16.00. Udział w konferencji jest bezpłatny. Prelegentami będą nie tylko specjaliści z Autodesk, ale także przedstawiciele polskich znanych firm meblowych jak Black Red White, INEX czy Sits.

Przemysł meblowy jest jednym z kluczowych sektorów polskiej gospodarki. Wśród branż przetwórstwa przemysłowego meblarstwo jest drugą branżą pod względem wartości eksportu netto i tworzy istotną część polskiej gospodarki. By się rozwijać i zapewnić konkurencyjność produktów, firmy z sektora muszą adaptować innowacyjne rozwiązania i inwestować w cyfryzację. Konferencja Autodesk Day 2021 Meble to doskonała okazja do poznania trendów w produkcji mebli oraz narzędzi, które pomogą wpłynąć na skrócenie cyklu sprzedaży, a finalnie na wzrost i zadowolenie klientów – powiedziała Grażyna Kołodziejek, Country Marketing Manager z Autodesk.

Sesje podczas konferencji będą dotyczyć m. in.

  • Projektowania mebli przyszłości ze sztuczną inteligencją 
  • Generative Design
  • Automatyzacji projektowania
  • Wykorzystania platformy Forge do tworzenia interaktywnych prezentacji montażowych
  • Wizualizacji projektów 
  • Komunikacji przy projekcie i z klientami końcowymi  
  • Optymalizacji produkcji mebli  z Factory Design Utilities
  • Fusion 360, Inventor, PLM, PDM

Szczegółowa agenda i rejestracja na wydarzenie dostępne są na stronie konferencji pod adresem autodesk.pl/campaigns/furnitureday.

Informacje o Autodesk

Autodesk pomaga wymyślać, projektować i tworzyć lepszy świat. Zarówno projektanci, inżynierowie architekci, jak również graficy, studenci oraz pasjonaci wykorzystują oprogramowanie Autodesk w celu wyzwalania kreatywności i rozwiązywania wyzwań projektowych. Więcej informacji można znaleźć na www.autodesk.pl, www.facebook.com/Autodesk.Poland

Patronem medialnym wydarzenia jest miesięcznik BIZNES.meble.pl.