Design

Wystawa #NoBeautyInPlastic w Domotece

1627031186

Wystawa #NoBeautyInPlastic w Domotece

Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Daniela Petryczkiewicza #NoBeautyInPlastic, który odbędzie się 17 września o godz. 18.00.

Częścią wernisażu będzie spotkanie autorskie z Danielem Petryczkiewiczem, które poprowadzi Michał Bachowski, creative content manager serwisu Noizz.pl i redaktor działu design.

Wystawa w Domotece prezentuje 20 prac, z czego 12 premierowych – niepokazywanych wcześniej. Ewolucja wciąż żywego i trwającego projektu przebiega trójfazowo. W pierwszej części wzięli udział utalentowani artyści-sportowcy: tancerze, akrobaci, joginka, pływaczki synchroniczne, baletnica. W części drugiej – uczennice liceum, przedstawicielki młodego pokolenia, któremu nie jest obojętne to, w jakim świcie przyjdzie im spędzić dorosłe życie.

Część trzecia projektu powstała bez udziału ludzkich modeli – na zdjęciach jest to, co przetrwa epokę ludzi: nasze śmieci – symbolicznie sfotografowane w lesie, w którym je znalazłem, i z którego je wyniosłem – mówi autor fotografii Daniel Petryczkiewicz.

Projekt miał swoją premierową wystawę w listopadzie ub.r. w Hali Koszyki w Warszawie. Wernisaż zgromadził znaczną publiczność. O wystawie pisały najważniejsze media oraz pokazywali ją na swoich social mediach Mariusz Szczygieł czy HarelBlog. Obrazy można było także obejrzeć na kolejnych wystawach w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, a także na ulicach Warszawy dzięki wspólnej akcji z firmą ClearChannel Polska. Daniel Petryczkiewicz ma też na swoim koncie szereg wystąpień publicznych z projektem oraz wywiadów radiowych i telewizyjnych.

#NoBeautyInPlastic otrzymał nagrodę publiczności jako Kampania Społeczna 2019 w plebiscycie organizowanym przez portal ulicaekologiczna.pl. Jest także – jako projekt – sygnatariuszem listu otwartego organizacji Czas Na Restart.

Aktualnie projekt przyjął też aktywistyczną formę happeningów pod sklepami popularnych sieci, które zwracają uwagę na nadmierne wykorzystywanie plastiku.