Design

ToTuart zaprasza na „Laboratorium Rzeźby”

Lustro „Tafla”, proj. Oskar Zięta.

ToTuart zaprasza na „Laboratorium Rzeźby”

Galeria Sztuki ToTuart zaprasza do industrialnej sali w zabytkowym Centrum Praskim Koneser na wystawę „Laboratorium Rzeźby” z pracami m.in. Oskara Zięty.

Od 11 lipca miłośnicy rzeźbiarstwa mają okazję zobaczyć wyjątkową prezentację rzeźb i instalacji, które mogą być eksponowane zarówno w przestrzeni zewnętrznej, jak i we wnętrzach. „Laboratorium Rzeźby” to jedno z najciekawszym wydarzeń kulturalnych tegorocznych wakacji.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Galeria Sztuki ToTuart, która prezentuje ponad 150 prac polskich artystów takich, jak: Adam Bakalarz, Bartosz Banasik, Zbigniew Blajerski, Mikołaj Ciszewski, Mariusz Dydo, Dominika Donde, Marika Nowak, Kinga Nowak, Medrala, Martha Mulawa, Jan Musiałowski, Krzysztof Renes, Marek Sułek, Artur Szołdra, Anna Wysocka, Vozny i Oskar Zięta.

Rzeźby stają się wizytówkami miast, budynków, przestrzeni publicznych oraz domów i mieszkań. Na polskim rynku sztuki rzeźba przechodzi właśnie renesans. W związku z tym coraz więcej artystów prezentuje swoje dzieła, zyskując rosnącą rzeszę wielbicieli.

Wystawa jest adresowana do kolekcjonerów i koneserów sztuki, ale bez wątpienia zainteresuje również architektów i dekoratorów, a także architektów krajobrazu. Będzie to na pewno inspirujące wydarzenie pełne różnorodności form, technik i ekspresji.

Ekspozycję uświetnią również rzeźby inspirowane wizerunkiem znanych polskich piłkarzy. Ich autor Bartosz Banasik zdecydował się przeznaczyć część dochodu ze sprzedaży na cele charytatywne.

Prezentacja rzeźb w Centrum Praskim Koneser potrwa do 11 sierpnia i zakończy się uroczystym finisażem. W trakcie wystawy atrakcją multimedialną dla zwiedzających będą pokazy filmów i materiałów prezentujących artystów oraz ich prace. Wstęp na wydarzenie nie wymaga biletów.

Zwiedzający nie muszą się martwić o swój komfort i bezpieczeństwo. Ogromna przestrzeń w Centrum Praskim Koneser (1.400 m2, 3,8 m wys.) pozwoli na zachowanie reżimu sanitarnego związanych z pandemią.