Design

W nowej rzeczywistości

W nowej rzeczywistości

Reklama
Meblarski-1000-banner-srodtekstowy-750x100-gif-miesiecznik-i-portal-informacyjny-branzy-meblarskiej-biznes-meble-pl

Myślę, że w tej nowej rzeczywistości musimy być dość elastyczni i szukać nowych ścieżek projektowych – tak o nowych wyzwaniach i nowych drogach rozwoju mówi Dorota Terlecka.Dorota Terlecka. W naszym nowym projekcie wnętrz postawiliśmy sobie wyzwanie, aby korzystać z materiałów i elementów wyposażenia wyłącznie polskiej produkcji. Ta decyzja podjęta wraz z inwestorem pozwoli na płynne realizowanie projektu, ponieważ pandemia spowodowała problemy w dostawach materiałów z Włoch czy Hiszpanii. Z drugiej strony zakup lokalnych produktów będzie wspierał polską gospodarkę. Moim zdaniem to bardzo ważne, aby branża wspierała się razem w tych nowych realiach.

Projektantka nie ukrywa, że jednym z najważniejszych obecnie tematów jest bezpieczeństwo. Cały czas zastanawiamy się, co mogłoby sprawić, by ludzie czuli się bezpiecznie, ale też przyjemnie w projektowanych przez nas przestrzeniach oraz produktach – dzieli się refleksją Dorota Terlecka. I dodaje: Nie wyobrażam sobie, że przegrody z plexi czy rękawiczki zostaną z nami na zawsze, bo to bardzo zmniejsza komfort naszego funkcjonowania, nie mówiąc już o ekologii związanej z tymi doraźnymi rozwiązaniami. Myślę, że potrzeba dezynfekcji powierzchni czy zachowania odległości w niektórych sytuacjach, zostaną z nami na dłużej. Nowym wyzwaniem dla projektantów będzie to, jak zapewnić te potrzeby, nie rezygnując z estetyki czy przytulności projektowanych elementów wyposażenia wnętrz. Pandemia jest dla nas nowym wyzwaniem życiowym i projektowym choć na ten moment trudno do końca przewidzieć jej długofalowe skutki. Z powodu kryzysu gospodarczego już dziś widzimy, że inwestorzy bardzo skrupulatnie konstruują budżety projektów i starają się oszczędzać na nowych inwestycjach/wdrożeniach.

Dorota Terlecka pracuje teraz nad inwestycją typu aparthotel w Gdyni. Projekt będzie miał lokalny modernistyczny charakter, a jego otwarcie planowane jest na rok 2021.

Tekst: Anna Szypulska

Więcej w miesięczniku „BIZNES.meble.pl” 6-7/2020, w wydaniu on-line TUTAJ

Napisz do autorki:

a.szypulska@meble.pl