Design

Targi Designu WZORY 2022 – z miłości do przedmiotów

targi WZORY

Targi Designu WZORY 2022 – z miłości do przedmiotów

Od pachnących świętami i lasem ręcznie robionych świec i kosmetyków, przez oryginalne ubrania, biżuterię aż do stylowych mebli, świateł i unikatowych zabawek – tego wszystkiego i o wiele więcej, mogą spodziewać się goście kolejnej edycji Targów Designu WZORY.

Wydarzenie jest ważną pozycją w kalendarzu grudniowych, przedświątecznych atrakcji – absolutnie obowiązkową dla miłośników polskiego wzornictwa i rękodzieła. Przedmioty tworzone z miłością – tym wspólnym określeniem można opisać wystawców imprezy, która od ponad 10 lat przyciąga najciekawszych producentów polskiego wzornictwa użytkowego. Nie chodzi tylko o czułe podejście do materii, wykreowanej przez artystów-wystawców, dla których Targi Designu WZORY to jedyna taka impreza w Polsce, ale też o miłość do natury, akceptację zasad eco, fair play i fair trade.

Pracownie ceramiczne, rzeźbiarze, lokalni producenci marek odzieżowych, twórcy gier i zabawek dla dzieci, projektanci mebli i sztuki użytkowej, jubilerzy, zielarze i producenci kosmetyków – to tylko niektóre profesje uczestników Wzorów. Na targach zaprezentują się twórcy porcelany, tekstyliów, plakatów i printu, dodatków, a także sprzedawcy vintage. Towarzyszyć im będą nawet specjaliści od edukacji, oferujący warsztaty dla dzieci i dorosłych. Wszyscy ci niezwykle ciekawi ludzie od lat zwiększają swój udział w imprezie, eksponując przed klientami i innymi wystawcami nowe efekty swoich pomysłów i rozwiązań estetyczno-użytkowych. Targi to też przestrzeń do integracji, komunikacji, wymiany doświadczeń. Impreza jest również świetną okazją do obserwowania artystów i rzemieślników przy pracy.

Warszawskiej przestrzeni wystawienniczej towarzyszyć będą warsztaty, spotkania, rozmowy. We Wrocławiu z kolei targi odbywają się niemal w kultowej przestrzeni, w budynku Naczelnej Organizacji Technicznej, który sam w sobie jest godnym uwagi zabytkiem.

Na niezapomniane spotkania z polskimi producentami sztuki użytkowej w tym roku można się wybrać do Wrocławia 3-4 grudnia (budynek NOT) lub do Warszawy 17-18 grudnia (Dom Towarowy Braci Jabłkowskich).

Więcej informacji na stronie WZORY – targi designu.