Design

Polskie projektantki na Stockholm Design Week

Joanna Sieradzan, projektantka.

Polskie projektantki na Stockholm Design Week

Polskie projektantki wezmą udział w tegorocznym Stockholm Design Week. Instytut Polski w Sztokholmie we współpracy z Design Sweden przygotował trzy Design Talks, podczas których zaproszeni goście opowiedzą m.in. o trendach, wyzwaniach i inspiracjach.

Instutut Polski w Sztokholmie i Design Sweden, jako organizatorzy trzydniowego Design Talks, zaprosili do udziału w rozmowach szwedzkie i polskie projektantki. Opowiedzą one m.in. o trendach we współczesnym designie, wyzwaniach, przed którymi stają zarówno początkujący artyści, jak i profesjonaliści, o malowaniu na jedwabiu oraz o najróżniejszych inspiracjach takich jak: szwedzki zamek czy słowiańska mitologia.

Polskie projektantki w międzynarodowym towarzystwie

Polscy artyści już od kilku lat biorą udział w Stockholm Design Week, m.in. w ramach prestiżowej sekcji Greenhouse (np. Projekt Kosmos, projektantka Natalia Wieteska) czy w projekcie Design Diplomacy (rozmowa artystyczna studia Tartaruga ze szwedzką artystką Åsą Pärson). Także w tym roku staną się oni częścią tygodnia designu.

Rozmowy, w których wezmą udział polskie projektantki opierają się na tych samych zasadach, co projekt Design Diplomacy. Uczestniczki po kolei losują jedno z wcześniej przygotowanych pytań i zadają je swojemu rozmówcy. Efekt tych rozmów zostanie opublikowany na stronie Instytutu w formie wirtualnych Design Talks.

Nagrania zostały przeprowadzone dzięki gościnności Joanny Hofman, Ambasador RP w Szwecji. Rozmowy prowadzone są w języku angielskim przez projektantkę mody i przewodniczącą Design Sweden, Lottę Ahlvar. Filmowaniem oraz montowaniem zajęła się Mireille Rosas.

W PROGRAMIE:

DESIGN TALKS 2021. POLSKO-SZWEDZCY ARTYŚCI.

8 lutego 2021 r.
Design Talks. Polsko-szwedzcy artyści vol.I. Magdalena Karpińska & Isa Andersson. (j. angielski)

9 lutego 2021 r.
Design Talks. Polsko-szwedzcy artyści vol.II. Oliwia Dawidowska & Karoline Lenhult. (j. angielski)

10 lutego 2021 r.
Design Talks. Polsko-szwedzcy artyści vol.III. Joanna Sieradzan & Lotta Ahlvar. (j. angielski)