Design

Pole do projektowania

Pole do projektowania

W odczuciu Mai Palczewskiej, nowa sytuacja wzmocni prawdziwą rolę projektantów, czyli odpowiadanie na rzeczywiste potrzeby ludzi i Ziemi. Pandemia pokazała, jak wiele mechanizmów, do których przywykliśmy, nagle okazało się nieistotnych – mówi Maja Palczewska. – Zrozumieliśmy, że nie mamy władzy nad światem i że dotychczas działające modele biznesowe w jednej chwili mogą przestać funkcjonować. To znak, że istotna będzie elastyczność, wielokierunkowość i otwartość na zmianę. To bardzo inspirujące pole do projektowania, zwłaszcza w obszarze usług oraz organizacji pracy i edukacji.

W artykule „Projektowanie tu i teraz”, opublikowanym w czerwcowo-lipcowym wydaniu miesięcznika „BIZNES.meble.pl”, Maja Palczewska zauważa, że w nowej rzeczywistości istotne będą elastyczność, wielokierunkowość i otwartość na zmianę. To bardzo inspirujące pole do projektowania, zwłaszcza w obszarze usług oraz organizacji pracy i edukacji – przekonuje projektantka.

Najnowszy projekt Mai Palczewskiej to współtworzony przez Swiss Krono Creative Group koncept innowacyjnego Jest Miejsce w Poznaniu. Otwarcie odbędzie się 13 września.
 

Tekst: Anna Szypulska

Więcej w miesięczniku „BIZNES.meble.pl” 6-7/2020, w wydaniu on-line TUTAJ

Napisz do autorki:

a.szypulska@meble.pl

tekst alternatywny: