Design

Nowoczesne łazienki w realizacjach architektów

Projekt Elizy Wojtasiewicz i Katarzyny Olejarz z Kaza Interior Design.

Nowoczesne łazienki w realizacjach architektów

Cztery różne koncepcje łazienek stworzone przez cztery różne biura projektowe. Każda z realizacji ma inny charakter i odpowiada na inne potrzeby użytkowników.

Eliza Wojtasiewicz i Katarzyna Olejarz z Kaza Interior Design stworzyły wnętrze, w którym połączyły oszczędną elegancję, nowoczesne wzornictwo oraz inspiracje wprost ze świata natury. W roli głównej występuje łazienka, w której nie mogło zabraknąć ultranowoczesnego oświetlenia oraz czerni. Chociaż nie jest ona pokojem kąpielowym o dużym metrażu, to sprawia wrażenie niezwykle przestronnej i komfortowej. Dominują biel, czerń i brąz.

Elegancka wanna wolno stojąca w szkliwionej bieli doskonale prezentuje się w otoczeniu jodełki francuskiej na ścianie i posadzce. Biała armatura łazienkowa, zestawiona z czarnymi elementami, tworzy ponadczasową całość. Szafka wykonana ze spieku kwarcowego Laminam „Naturali Noir Desir”, lustro w czarnej ramie, osłonka na kwiaty oraz oświetlenie tworzą niepowtarzalny charakter łazienki. Nowoczesność idzie w parze z funkcjonalnością, a doskonały design z wysokiej jakości materiałami.

Wielkim zaskoczeniem gdańskiego apartamentu, utrzymanego w męskim klimacie, jest łazienka. Zuzanna Durowska ze Studia Poziom w Gdyni zestawiła ze sobą melancholijną szarość i ciepłą barwę cynamonu. Na szafce w tym właśnie kolorze dobrze prezentuje się elegancka umywalka w kolorze szkliwionej bieli. Charakter łazienki tworzą detale: czarna rama lustra, ciemna obwoluta szyby oddzielającej prysznic, czarny kran oraz uchwyty mebli w tym samym kolorze. Zuzanna Durowska ze Studia Poziom po raz kolejny udowadnia, że staranny wybór detali buduje charakter całego wnętrza. Pozytywną energię projektantki, jej zaangażowanie i pasję widać już od przekroczenia progu gdańskiego apartamentu.

Łazienka w apartamencie, według koncepcji Joanny Zabłockiej, przypomina luksusowy pokój kąpielowy. W oszczędnym wnętrzu jest jasno, przytulnie i oczywiście niebanalnie. Wchodzących wita piękna kobieta – grafika na szkle stworzona na specjalne zamówienie – przykuwa wzrok i zapada w pamięć. Przestrzeń tworzą: szara posadzka, która komponuje się ze ścianą, eleganckie umywalki w śnieżnej bieli z czerwonymi bateriami, wanna, lustro bez ramy oraz awangardowa czarna lampa pająk. A charakter wnętrza buduje oczywiście kolor niebieski, który zdobi fronty szafki łazienkowej.

Czego potrzebują zapracowani rodzice w wielkim mieście? Inwestorzy poszukiwali wnętrza, w którym odetchną po długim dniu i stworzą estetyczny azyl dla siebie i trójki dzieci. W takim duchu zaprojektowana została łazienka. Aranżacja apartamentu okazała się być ciekawym wyzwaniem dla pracowni projektowej Jacka Tryca. Projekt mieszkania dla pięcioosobowej rodziny, ludzi z jasno sprecyzowanymi oczekiwaniami, ułatwiała malownicza lokalizacja – Bielany, z widokiem na pobliski park.