Design

Nowa platforma dla eksperymentalnego wzornictwa

Nowa platforma dla eksperymentalnego wzornictwa w Sztokholmie.

Nowa platforma dla eksperymentalnego wzornictwa

Stockholm Furniture Fair zaprosiły do współpracy młodych projektantów i niezależnych twórców. Uruchomiona przez targi platforma dla eksperymentalnego wzornictwa – Älvsjö gard – czerpie z wyników badań, a będzie można na niej znaleźć przedmioty kolekcjonerskie.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Dzięki bliskiemu sąsiedztwu z terenem targów Stockholm Furniture Fair ma ona wyjątkową pozycję startową do zaprezentowania szerokiej publiczności projektów niezależnych twórców. Nowa platforma dla eksperymentalnego wzornictwa wybrała na swoją siedzibę jeden z najstarszych dworków w stolicy Szwecji. Sztokholmskie Targi Meblowe zaprosiły galerie projektowe, producentów, niezależnych artystów i projektantów do wystawienia swoich prac w 13 salach rozmieszczonych na dwóch piętrach.

Możliwość zaoferowania platformy z pracami eksperymentalnymi i wysoko przetworzonymi meblami tuż obok naszych tradycyjnych targów meblowych jest ważną częścią naszej strategii na przyszłość. Chcemy odzwierciedlić to, co dzieje się w branży projektowej – mówi Hanna Nova Beatrice, kierownik projektu Stockholm Furniture Fair i Stockholm Design Week.

ZOBACZ TAKŻE: Rozpoczęło się odliczanie do targów meblowych w Sztokholmie

Na tegorocznej liście wystawców są Tableu z Danii, Pyton Gallery i Kiosken z Norwegii oraz Stockholm Modern, Coulisse Gallery i Veermakers ze Szwecji. Artysta Fredrik Nielsen zademonstruje instalację Mixed Emotions, pokazaną na wystawie Loewe w 2022 roku, natomiast na wystawie New Narratives można będzie zobaczyć nowe i wyjątkowe prace wielu szwedzkich projektantów i artystów. Pozostałymi wystawcami są Tokio ze Słowenii, Navet ze Szwecji oraz szwedzka rzeźbiarka i projektantka Kajsa Melchior.

Platforma dla eksperymentalnego wzornictwa z nową narracją

Wystawa New Narratives pokaże nowe prace wielu projektantów i artystów pracujących obecnie w Szwecji. Poruszając się swobodnie pomiędzy przemysłem, zamówieniami w galeriach i produkcją na małą skalę, zaproszeni projektanci i artyści rzucają wyzwanie pojęciu tradycyjnej roli projektanta, jak również wizerunkowi szwedzkiego wzornictwa. Kuratorem wystawy jest Hanna Nova Beatrice, kierownik projektu Stockholm Furniture Fair. Projektanci biorący udział w wystawie to Axel Wannberg, David Ericsson, David Taylor, Emanuele Stamuli, Erik Bratsberg, Fredrik Paulsen, Folkform, Hanna Hansdotter, Lab La Bla, Mattias Sellden, Magniberg, MattsonMarnell i Simon Klenell.

Targi meblowe w Sztokholmie coraz bliżej

Stockholm Furniture Fair to wiodąca na świecie platforma dla skandynawskiego wzornictwa. Do tegorocznej edycji dodano szereg nowych elementów, w tym nową platformę Älvsjö gård, skupiającą się na wzornictwie kolekcjonerskim oraz The Nude Edition, nową strefę wystawienniczą z mniejszymi stoiskami targowymi, wykonanymi z materiałów pochodzących z recyklingu. Gościem honorowym podczas Stockholm Furniture Fair 2023 będzie Front, dzięki czemu po raz pierwszy wyróżnienie to przypadnie szwedzkiemu studiu projektowemu. Tegoroczne SFF potrwają od 7 do 11 lutego. Wystawcy i zwiedzający tradycyjnie już spotkają się na terenach Stockholmsmässan, a równolegle do targów, w dniach 6-12 lutego, odbędzie się Stockholm Design Week.