Design

Na nowych zasadach

Łukasz Paszkowski, projektant.

Na nowych zasadach

Łukasz Paszkowski, projektant wzornictwa, w artykule „Projektowanie tu i teraz” dzieli się swoimi refleksjami na temat nowej rzeczywistości i ujawnia swoje plany.

Łukasz Paszkowski jest zdania, że ludzie zdążyli się już trochę oswoić z nową rzeczywistością – zaczęli funkcjonować na nowych zasadach. Ta naturalna umiejętność adaptacji może nam równie szybko pozwolić na powrót do starych przyzwyczajeń, gdy poradzimy już sobie z pandemią – przewiduje Łukasz Paszkowski.

Projektanci oczywiście znacząco odczuli wpływ pandemii ponieważ nasza praca jest uzależniona od strategii jaką musieli przyjąć producenci w tym trudnym czasie. Niemniej nasza praca polega na umiejętności identyfikowania problemów i dostarczeniu skutecznego rozwiązania, dlatego potrafimy szybko odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości – dodaje projektant.

Ważny jest zrównoważony rozwój

Powrót ten, co prawda, zostanie przyhamowany przez upadłą gospodarkę na całym świecie – wymusi to na nas zmianę w sposobie myślenia, naszych priorytetów. Skutkiem ubocznym przymusowego lockdown’u jest to, że nasza planeta mogła na chwilę odetchnąć, pokazało to wielu ludziom, że naprawdę mamy wpływ na nasze środowisko i jak ważny jest zrównoważony rozwój – mówi Łukasz Paszkowski.

To czas, w którym wiele firm upadnie, ale również czas w którym narodzą się zupełnie nowe idee, nowe firmy – które będą potrzebować pomocy projektantów. Konieczność pracy zdalnej pokazała w wielu miejscach efektywność takiego rozwiązania, a to przełoży się na potrzebę dostosowania mieszkań i zaprojektowania nowych rozwiązań – dzieli się refleksjami na łamach miesięcznika BIZNES.meble.pl projektant.

Łukasz Paszkowski obecnie realizuje wiele projektów dla zewnętrznych firm jak również własne. Wspólnie z moim zespołem staramy się rozwinąć koncept rozwiązania skierowanego do rodzin, którego zadaniem jest pogłębianie relacji rodzinnych, ponieważ to właśnie one są kluczowe aby uchronić dzieci, bądź pomóc im w procesie leczenia wszelkich uzależnień, czy stanów depresyjnych z którymi zmaga się coraz większa liczba młodych ludzi – wyjaśnia Łukasz Paszkowski.

TEKST: Anna Szypulska

Więcej w miesięczniku BIZNES.meble.pl, nr 6-7/2020