Design

Miesiąc do Stockholm Design Week

Stockholm Design Week. Fot. Stockholmsmässan.

Miesiąc do Stockholm Design Week

Pomimo odwołania Stockholm Furniture & Light Fair i targów Formex w 2021 roku Stockholm Design Week odbędzie się zgodnie z planem.

W komunikacie wydanym 30 października 2020 r. Stockholmsmässan ogłosiły, że odwołują Stockholm Furniture & Light Fair i targi Formex w nadchodzącym roku. Niezagrożony jak do tej pory jest Stockholm Design Week.

Wraz z końcem października wszystko stało się jasne. Stockholmsmässan zostały zobowiązane do odwołania dwóch największych wydarzeń zaplanowanych na pierwszy kwartał 2021 r., a mianowicie targów Formex (największych targów wyposażenia wnętrz i mieszkań w Skandynawii, które powinny odbyć się w styczniu) oraz cieszących się międzynarodowym uznaniem Stockholm Furniture & Light Fair, które zwyczajowo odbywają się w lutym każdego roku. Będzie to miało poważne konsekwencje, nie tylko dla wszystkich wystawców, ale także dla stolicy Szwecji i regionów sąsiadujących ze Sztokholmem.

Znajdujemy się w niezwykle niepokojącej sytuacji, która jest wspólna dla całej branży konferencyjno-targowej i która będzie miała konsekwencje dla wszystkich sektorów, dla których nasze wydarzenia są ważne. Jeśli chodzi o Formex, myślę przede wszystkim o wszystkich małych i średnich firmach, które są zależne od Formex i które zostaną teraz dotknięte negatywnymi skutkami, gdyż jesteśmy zmuszeni anulować targi. Uważamy, że Stockholm Furniture & Light Fair to nie tylko ważne miejsce spotkań branży, ale także niezwykle ważne wydarzenie dla całego Sztokholmu, jednej z dwóch europejskich stolic designu. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń międzynarodowych w regionie, które w normalnych czasach aktywizuje całe miasto i na wiele sposobów przyczynia się do rozwoju sektora turystycznego – powiedział Christian Clemens, dyrektor generalny Stockholmsmässan.

Pomimo odwołanych targów zespół projektantów w Stockholmsmässan przez cały ten czas pracuje nad stworzeniem obfitującego w wydarzenia tygodnia designu, skupiającego się na promowaniu skandynawskiego wzornictwa. Stockholm Design Week odbędzie się w dniach 8-13 lutego 2021 r.