Design

Mediolan świadkiem debiutu krzesła TRAM

Mediolan świadkiem debiutu krzesła TRAM

        Tworząc koncepcję stoiska, TON kontynuował udaną współpracę z czeskim studio designu – Olgoj Chorchoj. Jak w roku ubiegłym, tegoroczną ekspozycję zaprojektowali Michal Froněk i Jan Němeček.

                                                        Nowości na Salone Internazionale del Mobile

Prestiżowe targi w Mediolanie były idealną okazją do zaprezentowania nowych modeli przez TON. Przez kilka dni główną rolę grało nowe krzesło TRAM, które jest owocem współpracy firmy z austriackim designerem Thomasem Feichtnerem. Współpracował dotąd z wieloma firmami, Vitra, Adidas Eyewear, Swarovski Optik, Wiener Silber Manufactur i Carl Mertens.

Reklama
banner-przewodnik-architekta-300x250

        Podczas tworzenia krzesła TRAM, zainspirował się procesem produkcji, który TON wykorzystuje od ponad 150 lat. Krzesło zostało wykonane jako kombinacja nowoczesnego siedziska z profilowanej sklejki i tradycyjnie giętych nóg. Unikalne jest również z uwagi na samą konstrukcję. Oparcie jest jednocześnie połączeniem nóg, więc niepotrzebne są dodatkowe wzmocnienia. TRAM jest dostępny zarówno z jak i bez podłokietników, gładki lub tapicerowany w wielu różnych materiałach.

        Mimo, że krzesło TRAM zostało przemyślane do ostatniego szczegółu, jego nazwa powstała przypadkowo. Kształt krzesła przypomina laminowane siedziska czeskich tramwajów, bardzo szybko zyskało żartobliwą nazwę „krzesło tramwajowe” lub TRAM  – w skrócie. I stąd właśnie nowa nazwa dla nowego krzesła marki TON.

        Krzesło TRAM było prezentowane w Mediolanie osobiście przez jego twórcę Thomasa Feichtnera.

Fotel klubowy i stołek barowy Moritz, to inne nowe modele prezentowane po raz pierwszy na targach. Oba te produkty uzupełniają krzesło i fotel Moritz, prezentowane na targach IMM 2013 w Koloni. To modele Premium w portfolio TON, a ich autorem jest Kai Stania. Austriacki designer był w grupie sławnego projektanta Rona Arada, współpracował z Bene, Team7, Cerruti, Lanvin i Philips. Bardzo wygodny i stylowy zestaw Moritz spełnia surowe wymagania stawiane nie tylko przez luksusowe hotele.

fot. TON