Design

Design przyjazny dla zwierząt

Dorota Terlecka, projektantka.

Design przyjazny dla zwierząt

Czy design może być przyjazny dla zwierząt i jednocześnie pasować do wnętrza? Czy to właśnie stąd wziął się pomysł na kolekcję szafek Górna Półka we współpracy z Biuro Kreacja?

Projekt Doroty Terleckiej dla sklepu Górna Półka potwierdza, że design może być przyjazny dla zwierząt i równocześnie wpisywać się w stylistykę wnętrza. Nowa kolekcja szafek Górna Półka we współpracy z Biuro Kreacja w innowacyjny sposób łączy funkcjonalność mebli wielozadaniowych służących właścicielowi i pupilowi.

Górna Półka, tworząc funkcjonalne i stylowe meble do przechowywania, daje możliwość skompletowania mebli dostosowanych do współczesnego tempa życia, w którym coraz trudniej znaleźć na wszystko czas. Stąd pomysł na współpracę z Biuro Kreacja, w efekcie czego powstała kolekcja mebli wielozadaniowych, które pomagają w okiełznaniu codziennych wyzwań. Nowością na rynku jest dostosowanie mebli do potrzeb zarówno zwierząt, jak i ich właścicieli.

Co to jest design przyjazny dla zwierząt?

Kolekcja składa się z różnorodnych mebli przeznaczonych do salonu oraz przedpokoju. Każdy model zwraca szczególną uwagę na czworonogi, zapewniając im miejsce do odpoczynku – a także na ich właścicieli, którzy potrzebują przestrzeni do przechowywania najważniejszych akcesoriów zwierzaków.

Forma mebli czerpie inspiracje ze skandynawskiego wzornictwa, dodatkowo dbając również o potrzeby czworonożnych przyjaciół. Dlatego oprócz szafek na buty, szaf, zestawów do przedpokoju i szafek RTV w kolekcji znalazły się także domek-budka z materacem wykonanym z przyjaznej zwierzętom tkaniny. Prosta konstrukcja domku wykonana została ze stali malowanej proszkowo, rozmiar zaś pozwala na umieszczenie we wnęce wybranych modeli szafek RTV, zapewniając zwierzętom bezpieczne schronienie i możliwość obserwacji otoczenia. Do wyboru jest także stojak na miski oraz specjalne stalowe pojemniki na karmę, umieszczone wygodnie w szafce. Dodatki te ułatwią funkcjonowanie oraz pozwolą na utrzymanie porządku każdemu miłośnikowi czworonogów.

Projekt: Biuro Kreacja: Dorota Terlecka, Krzysztof Wieruszewski; design management: Recreativa Renata Mikołajczyk; producent: Górna Półka.
Projekt: Biuro Kreacja: Dorota Terlecka, Krzysztof Wieruszewski; design management: Recreativa Renata Mikołajczyk; producent: Górna Półka.

Bez wątpienia wyróżnikiem kolekcji jest lekkość i ażurowość stalowych elementów. Zaprojektowane przez nas meble i akcesoria służą ludziom i zwierzętom, dodatkowo spójnie się ze sobą łączą, tworząc dynamiczną aranżację pełną symetrycznych i zgeometryzowanych form – mówi Dorota Terlecka, projektantka.