Design

East Design Days pod hasłem „Liczy się wnętrze”

East Design Days 2023.

East Design Days pod hasłem „Liczy się wnętrze”

Wydział Architektury Politechniki Białostockiej zaprasza na szóstą edycję East Design Days. Wydarzenie odbędzie się w dniach 12-13 października 2023 r.

East Design Days 2023, które organizuje Wydział Architektury Politechniki Białostockiej, jest unikalnym połączeniem prezentacji najnowszych trendów we wzornictwie z otwartą dyskusją o projektowaniu przedmiotów, wnętrz i architektury. Już od 2018 roku EDD łączy środowisko akademickie z uznanymi twórcami oraz partnerami z otoczenia biznesu. Tworzy płaszczyznę dialogu oraz inspiruje nowymi rozwiązaniami. Pokazuje i promuje działania powstające na styku designu, kultury, biznesu, edukacji, ekologii, architektury, sztuki oraz technologii.

Dlatego co roku przyciąga coraz liczniejszą publiczność. Są wśród nich: przedsiębiorcy, inwestorzy, samorządowcy, wykładowcy i studenci. Tak też będzie podczas kolejnej, szóstej już edycji wydarzenia. East Design Days 2023 odbędzie się w dniach 12-13 października 2023 r. na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej.

Co w programie East Design Days 2023?

Każdy, kto chce wziąć udział w wydarzeniu, powinien się przygotować na dwudniowy maraton. Przede wszystkim będą to spotkania z architekturą, nauką, sztuką i biznesem. Program tegorocznych EDD, które odbywają się pod hasłem „Liczy się wnętrze”, jest różnorodny i nie zabrakło w nim nowości.

Jednocześnie wydarzenie będzie wspólnym świętowaniem 25-lecia utworzenia na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej kierunku studiów: architektura wnętrz. Jubileusz to okazja do posumowań, prezentacji dorobku studentów i wykładowców tego wyjątkowego kierunku. Organizatorzy mają nadzieję, że wydarzenie da początek współpracy między młodymi projektantami wnętrz a firmami zainteresowanymi rozwojem wzorniczym. Uroczystości jubileuszowe otworzy prezentacja dziekan Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej dr hab. arch. Tatiany Misijuk, prof. PB pt. „Historia i teraźniejszość architektury wnętrz na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej” (12.10 o godz. 10:20).

Natomiast w panelach dyskusyjnych wezmą udział uznani specjaliści w dziedzinie designu i wzornictwa:

  • prof. dr. hab. arch. wnętrz Andrzej Bissenik, który współtworzył kierunek architektura wnętrz na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej;
  • prof. dr hab. Bogumiła Jung z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu;
  • prof. dr hab. arch. Jerzy Bogusławski;
  • dr hab. Joanna Walendzik-Stefańska, prof. ASP i prof. PJATK z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Nowość w formule EDD

W tegorocznym programie jest też nowość. Po raz pierwszy w formule EDD pojawi się Akademia East Design Days. To propozycja przede wszystkim dla osób zainteresowanych wzbogaceniem swoich kompetencji w zakresie projektowania wnętrz oraz uzyskaniem unikatowego certyfikatu EDD. W programie Akademii EDD są również interaktywne spotkania m.in. z artystą grafikiem Kosmą Masny, czy fotografką przyrody Ewą Przeździecką. Specjaliści z podlaskiej firmy Wiór przeprowadzą porady wnętrzarskie „Kuchnia bez Tajemnic”. Będą też „Warsztaty BIM z ArchiCAD-em” przygotowane przez magazyn Builder i firmę WSC oraz praktyczne zajęcia przybliżające funkcjonalności KIS-List, oprogramowania do tworzenia list zakupowych i kosztorysów dla wnętrzarzy.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie East Design Days 2023.

  • Organizatorzy: Politechnika Białostocka, Wydział Architektury Politechniki Białostockiej, Resursa Podlaska, Elwira Horosz, Infinity Group, Unitalent, Konsulat Honorowy Finlandii w Białymstoku
  • Partner Strategiczny: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
  • Partnerzy: Fundacja na Rzecz Rozwoju Politechniki Białostockiej, Miasto Białystok, KAN, Forbo, Fundacja KAN VISION, PPHU OLCZAK, firma Wiór, Zespół Szkół Technicznych im. gen. W. Andersa w Białymstoku, Xylopolis Centrum Sztuki i Nauki o Drewnie w organizacji, CENTER-MEBEL, TOBO.