Design

Aukcja sztuki i unikatowego designu

Aukcja sztuki i unikatowego designu

Obok prac znanych artystów będzie można licytować dzieła unikatowego designu z prywatnej kolekcji Borisa Kudlički i Aleksandry Pogassi-Kudlički.

Licytacja odbywać się będzie wyłącznie w Internecie na stronie artinfo.pl/aukcje-internetowe. Trwać będzie od 25 czerwca do 8 lipca br. Finał aukcji nastąpi ostatniego dnia o godzinie 21.00. Od 25 do 30 czerwca wszystkie licytowane obiekty będzie można oglądać na wystawie w budynku Mysia 3 (galeria, III piętro) w Warszawie.

Katalog stworzony przez Ewę Mierzejewską jest krótki, liczy tylko 30 starannie wyselekcjonowanych obiektów. Licytowane będą dzieła twórców kilku pokoleń: od wschodzących gwiazd polskiej sztuki po uznanych artystów, takich jak Rafał Olbiński, który specjalnie na aukcję stworzył nowy rysunek. Nie zabrakło nazwisk, które rozgrzewają ostatnio rynek sztuki – Adam Bakalarz czy Tomasz Górnicki. Gratką dla fanów fotografii kolekcjonerskiej jest praca słynnej na świecie artystki Nan Goldin.

Boris Kudlička iAleksandra Pogassi-Kudlička przeznaczyli na licytację kilka obiektów ze swojej prywatnej kolekcji. To przedmioty unikalne, przywiezione z licznych podróży po świecie, niedostępne w sklepach i galeriach, m.in. zjawiskowy „Up Baloon Table”kultowego Duffy London, para oryginalnych foteli z lat 40. autorstwa Jindricha Halabali czy składane chińskie krzesła podróżne z przełomu XIX i XX wieku.