Design

Asortyment stworzony z myślą o zmysłach

egger-luty-2022-01-miesiecznik-i-portal-informacyjny-branzy-meblarskiej-biznes-meble-pl
egger-luty-2022-02-miesiecznik-i-portal-informacyjny-branzy-meblarskiej-biznes-meble-pl
egger-luty-2022-03-miesiecznik-i-portal-informacyjny-branzy-meblarskiej-biznes-meble-pl
egger-luty-2022-04-miesiecznik-i-portal-informacyjny-branzy-meblarskiej-biznes-meble-pl

Asortyment stworzony z myślą o zmysłach

Powierzchniom, które oddają naturalność, przypisuje się szczególną wartość. EGGER uzupełnia trwający obecnie trend na powierzchnie matowe o struktury, które są zsynchronizowane z obrazem dekoru. Efektem jest innowacja produktowa – płyty lakierowane PerfectSense Feelwood.

EGGER jest pierwszym producentem materiałów drewnopochodnych, który połączył matową powierzchnię ze strukturą Feelwood synchronicznie dopasowaną do obrazu dekoru. Nigdy wcześniej optyka i haptyka nie współgrały ze sobą w taki sposób. Nasz nowy produkt wychodzi naprzeciw trendowi matowych, olejowanych powierzchni z prawdziwego drewna i pokazuje naturalność, jakiej nigdy wcześniej nie udało się uzyskać na płycie drewnopochodnej. Można to zobaczyć, ale przede wszystkim poczuć – mówi Klaus Monhoff, kierownik działu Zarządzania Dekorami w Grupie EGGER.  

PerfectSense Feelwoodzyskuje uznanie ekspertów i otrzymał nagrodę Red Dot Award: Product Design 2021 za wysoką jakość wzorniczą oraz innowacyjne właściwości produktu oraz tytuł „Winner” w konkursie German Innovation Award 2021.

Przy opracowywaniu i wyborze nowych dekorów ważne było dla firmy EGGER, aby wybrać reprodukcje drewna, które zawierają w sobie bardzo naturalne elementy. Na przykład H3311 TM28 Dąb Cuneo bielony zawiera odcienie bieli, H1186 TM37 Dąb Garrone ciemnobrązowy odbija światło,H3180 TM37 Dąb Halifax brązowy ma małe pęknięcia, H1760 TM28 Kasztan Nobel szary stanowi elegancką imitacje kasztanowca, a H3149 TM37 Dąb Riffian palony imituje naturalną deskę. Dodatkowo wybraliśmy Czerń, która jest obecnie modnym elementem wystroju wnętrz, zarówno w postaci akcentu, jak i w roli głównej. Dekor U999 TM28 Czarny poszerza nasz świat trendów BlackOptions o niezwykle autentycznie wyglądającą strukturę litego drewna. W połączeniu z niskim stopniem połysku te odwzorowania drewna charakteryzują się lepszą zdolnością odbijania światła i naturalną grą kolorów. Płyty są już dostępne do nabycie u naszych autoryzowanych dystrybutorów na terenie Polski.

Płyty lakierowane PerfectSense Feelwood idealnie sprawdzają się w nowoczesnych zastosowaniach kuchennych.

Ten innowacyjny materiał Płyty lakierowane PerfectSense Feelwood został wykorzystany do zaprojektowania i wykonania przestronnej kuchni w domu jednorodzinnym w Aurach koło Kitzbühel (AT). Linearne matowe fronty w optyce drewna U999 TM28 Czarny oddają naturalność, zwracają uwagę i są głównym elementem tej aranżacji. Aby stworzyć harmonijne połączenie czarne elementy znajdują się również na panelach wnękowych, listwach przypodłogowych, armaturze i urządzeniach elektrycznych. Dzięki właściwościom zapobiegającym pozostawianiu odcisków palców, które charakteryzują płyty lakierowane PerfectSense Feelwood stylowe, ciemne i matowe powierzchnie pozostają łatwe w utrzymaniu czystości, nawet jeśli w domu są małe dzieci. Oznacza to, że elegancja i funkcjonalność nie wykluczają się nawet w codziennym życiu. Powierzchnie o matowej, ciepłej, aksamitnej strukturze otwierają nowe możliwości projektowe w meblarstwie i architekturze wnętrz.

Więcej informacji: PerfectSense Feelwood EGGER