Design

Agata Nowak kuratorką kolekcji MANUBA

Agata Nowak.

Agata Nowak kuratorką kolekcji MANUBA

Piąta edycja projektu MANUBA, efekt współpracy Agaty Nowak z Kamilą Niedzwiedzką oraz Dominiką Kulczyńską i Mateuszem Peringerem, już od 4 do 11 lipca w ramach Gdynia Design Days.

Tegoroczna MANUBA to, jak informują organizatorzy gdyńskiego festiwalu, kontynuacja idei odzyskiwania rzemiosł na Pomorzu. W ramach najnowszej kolekcji powstała seria limitowanych produktów, które zostały zainspirowane obecną sytuacją na świecie.

Doświadczenie izolacji pokazało, że powinniśmy bardziej zatroszczyć się o własne samopoczucie, dlatego MANUBA 2020 zachęca do poświęcenia większej uwagi swojemu ciału. Idea ta jest wynikiem współpracy Agaty Nowak, Kamili Niedzwiedzkiej oraz Dominiki Kulczyńskiej i Mateusza Peringera z Zakwas Studio, którzy zostali zaproszeni do stworzenia tegorocznej kolekcji. To oni zaprojektowali i wykonali wszystkie produkty w pracowniach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni. Projektanci wykorzystali przy tym swoje umiejętności rzemieślnicze i doświadczenie w pracy z ceramiką i tkaniną.

Manuba 2000,
MANUBA 2000.

Efektem ich współpracy jest limitowana kolekcja trzech produktów wpisujących się w nurt selfcare. Każdy z nich został wykonany w 25 egzemplarzach na podstawie ręcznej produkcji, tradycyjnej techniki i naturalnych materiałów.

Wszystkie produkty będzie można kupić online w sklepie MANUBA, specjalnie przygotowanym na tegoroczną edycję festiwalu Gdynia Design Days.

MANUBA kolekcja GDD, jest krótką serią produktów, która co roku poszerza się o nowe elementy wykonane specjalnie na potrzeby festiwalu. Kuratorką tegorocznej edycji jest Agata Nowak.

Gdynia Design Days, w tym roku odbywa się w wersji online, w dniach 4-11 lipca.