Design

5 najgorętszych trendów dla miłośników natury

PRESS PLAY.

5 najgorętszych trendów dla miłośników natury

Naturalne materiały i akcenty zdecydowanie zawojowały wnętrza. Pojawiają się w różnych wydaniach oraz mają za zadanie kreować przyjemną, przytulną, domową oazę. Wiąże się to też z coraz wyższą świadomością proekologiczną w społeczeństwie. Jakie rozwiązania są w tym obszarze najpopularniejsze? Oto mini przegląd trendów firmy Interprint.

Obecnie w domu spędzamy więcej czasu, a przy okazji uważniej przyglądamy się temu, co nas otacza. Z racji ograniczeń dotyczących podróżowania i przemieszczania się staramy się niejako nadrobić to we wnętrzach. Stąd też akcenty przyrodnicze oraz klimaty outdoorowe jeszcze bardziej niż wcześniej przenoszą się do środka. Można więc powiedzieć, że w ostatnim czasie nurt proprzyrodniczy tylko się nasilił.

TREND 1 - Amberg.
TREND 1 – Amberg

Trend 1 

Pierwszym wyraźnym trendem w tym obszarze jest ogromna popularność drewna. W dekorach mocniej stawia się na jego głębokie barwy i wyraziste wzory, co stanowi lekki odwrót od stylistyki typowo skandynawskiej. Dobrym przykładem są dekory marki Interprint z kolekcji Press Play, np.  Amberg w swojej najciemniejszej odsłonie kolorystycznej czy Arios eksplorujący ponadczasowe piękno drewna dębowego.

TREND 2 - Justus.
TREND 2 – Justus

Trend 2

Drugi nurt to tzw. used look – efekt patyny, zużycia, ślady upływu czasu. Dotyczy to różnych naturalnych materiałów, jednak prym wiodą drewno i metal. Można to też powiązać z popularnością produktów recyklingowanych i stylu vintage, czyli autentycznych nawiązań do przeszłości. Świetną ilustrację trendu stanowi dekor Justus – nowość w kolekcji Press Play, zainspirowany wyglądem starych, 400-letnich desek dębowych z regionu Allgäu.

TRND 3 - Petit Granite.
TRND 3 – Petit Granite

Trend 3

Trzeci trend wiąże się z karierą naturalnego kamienia. Projektanci wnętrz szczególnie docenili wzór białego marmuru, ale dziś ma on coraz silniejszych konkurentów w postaci ciemnych wersji – zarówno marmuru, jak i granitu. Takie dekory są eleganckie, a przy tym dynamiczne. Mocne tło kontrastuje bowiem z jaśniejszymi plamami czy efektownym żyłkowaniem. Na miłośników kamienia w wersji achromatycznej czeka np. czarny dekor Petit Granite.

TREND 4 - Titan One.
TREND 4 – Titan One

Trend 4

Naturalnymi surowcami są również metale i właśnie ich wyraźna obecność to czwarta tendencja aranżacyjna. Nie jest to nowy nurt – mamy już za sobą karierę złota, mosiądzu, miedzi. Dziś jednak bardziej koncentrujemy się na stonowanej elegancji surowca, który świetnie uzupełnia wzory drewna czy kamienia. Dekor Titan One urzeka ciepłym odcieniem szarości, a także bardzo delikatnym rysunkiem materiału, jakim jest tytan. Pozwala wprowadzić do wystroju nowoczesny akcent w łagodnej odsłonie.

TREND 5 - Lacis.
TREND 5 – Lacis

Trend 5

Intrygującym akcentem przyrodniczym są też plecionki – najczęściej wiklinowe bądź rattanowe. Ich popularność to ostatni, piąty nurt dla miłośników natury. Takie detale, zwłaszcza plecionka wiedeńska, pojawiają się coraz częściej na frontach mebli w postaci ażurowych prześwitów. Charakterystyczna forma plecionki może być też ciekawie odwzorowana na gładkich powierzchniach. Świetnym przykładem jest dekor Lacis, który pozwala cieszyć się wyplatanym wzorem w subtelnym wydaniu oraz w czterech wariantach kolorystycznych.

Producent: Interprint