Podziel się:

Nowo otwarty ogródek letni w Sopocie

01-08-2022
Do schowka
Sopocka cukiernia KAISER Patisserie znana z wyrobów, które są dziełami sztuki cukierniczej, zyskała nowy ogródek. Koncepcję aranżacji przygotowała trójmiejska pracownia Moderna Garden.


Nie od dziś wiadomo, że żywa zieleń tłumi miejski hałas, oczyszcza powietrze, osłania od kurzu i wpływa na wilgotność powietrza, ale przede wszystkim upiększa miejski krajobraz oraz wycisza zmysły, ułatwiając odpoczynek. Szczególnie w upalne letnie dni, relaks w kawiarnianym ogródku pełnym soczystej zieleni, wydaje się zdecydowanie lepszy, niż spędzanie czasu w sterylnych klimatyzowanych pomieszczeniach.


Świadomi tego właściciele gastronomii, dwoją się i troją, by trójmiejskie ogródki zapraszały turystów swoim wyglądem. Od lipca odwiedzający sopocką cukiernię KAISER Patisserie mogą raczyć się kawą, herbatą lub starannie wyselekcjonowanymi alkoholami w nowym, zielonym otoczeniu. Zagospodarowany został taras oraz przestrzeni wokół niego.

 

Jako centralny punkt wybraliśmy miejsce w kształcie koła wycięte w granitowych płytach, zaprojektowane jako przestrzeń do nasadzenia. Posadzona została tam Sosna Formowana która stanowi soliter i punkt rozpoznawczy ogródka z daleka przyciągający wzrok – opowiada o zmianach Bożena Szydłowska z pracowni Moderna Garden.


Nasadzenia wokół tarasu to luźno posadzone byliny, trawy ozdobne i rośliny jednoroczne które będą kwitły aż do późnej jesieni, uzupełnione przez cisy które pozostaną zielone przez zimę.
Zgodnie z założeniami twórców nowy ogród ma działać na wiele zmysłów: schody tarasu sprawiają wrażenie lewitujących; posadzone rośliny wyrastają miedzy nimi otulając je.

 

Między stolikami na zewnątrz ustawiliśmy donice w których pojawiły się brzozy o intensywnie białej korze, podsadzone ozdobnymi trawami i kwitnącymi krzewami. Dzięki temu, przebywające tam osoby nie tylko słyszą szum otaczającej je zieleni, ale również wszechobecny zapach kwitnących tu kwiatów – opisuje Bożena Szydłowska.
 

By otrzymywać od nas aktualne i wartościowe treści 

ZAPISZ SIĘ DO BEZPŁATNEGO NEWSLETTERA portalu www.biznes.meble.pl

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!