Podziel się:

Kolejny sukces, kolejne wyróżnienia dla Kati Meyer-Brühl

25-07-2016
Do schowka
grace oraz muskat - dwa projekty autorstwa prawdziwej mistrzyni kreatywności Kati Meyer-Brühl odniosły kolejny sukces - zostały wyróżnione Green Good Design Award 2016.

 

        Green Good Design Award, które przyznaje The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design honoruje projekty mocno nawiązujące do tematów ekologii oraz odnawialności środowiska.

grace i muskat Kati Meyer-Brühl debiutowały podczas ubiegłorocznych targów imm cologne. Green Good Design Award 2016 to nie jedyne wyróżnienie dla grace i muskat. Wcześniej uhonorowane zostały m.i. nagrodami "Iconic Awards 2016".

 

W skład projektów grace i muskat wchodzą fotele i sofy, które wyróżniają się formalnie zredukowanym kształtem, przejrzystą budową i subtelną, wręcz filigranową formą.


         grace (fot.1-3) i muskat (fot.4-6) są doskonałym przykładem elegancji, czystości formy i wyważonych proporcji. Łączą minimalistyczną, pełną gracji ramę - w grace z metalu, w muskat z drewna - w barwach natury lub olejowana na kolor z należytą wygodę i zaskakująco komfortowym siedzeniem. Siedziska grace mogą być wykonane w skórze lub w skórze z drewnem klejonym, muskat najdoskonalej prezentuje się ubrany w tekstylia. Indywidualne detale twórcze nadają obu modelom niepowtarzalny charakter.

        Obydwa modele wyposażone są w wymienne obicia, a podłokietniki mogą być na życzenie uzupełnione dodatkowymi, tapicerowanymi nakładkami.

 

Słów kilka o Kati Meyer-Brühl
Kati jest absolwentką Central Saint Martins University w Londynie jak i Parsons School of Design w Nowym Jorku.Od 2004 pełni funkcję Creative Director w firmie brühl i jest zaliczana do najbardziej nagradzanych talentów designerskich Europy. Jej prace docenione zostały ponad 80-ma rodzimymi i międzynarodowymi nagrodami. W swoich żywych, o niewątpliwej lekkości pióra projektach łączy ona niezależne projektowanie z wysokimi wymaganiami wobec ochrony środowiska, możliwości zmian w meblach, ich wartości użytkowej i długotrwałości. Otrzymała tytuły Master of Industrial Design na Central Saint Martins College University of the Arts London jak i Master of Fine Arts na Parsons University for Design w Newym Jorku.

 

           O produkty Kati Meyer-Brühl w Polsce należy pytać firmę ALNUS  TUTAJ

 

brühl-Design w Wenecji

Do 27 listopada 2016, w ramach Biennale Architektury w Palazzo Michiel w Wenecji trwa wystawa designu, pt. "Time - Space - Existence", na której występują cztery projekty Kati Meyer-Brühl - hammersvik, les copains harp, grace oraz wielokrotnie nagradzana sofa mosspink.

 

fot. brühl

opr. md

Tagi: mixdesign
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!