Podziel się:

Jakość i komfort życia w harmonii z naturą

24-11-2021
Do schowka
Kto by go nie znał - popularny naturalny materiał: korek. Obecnie ten surowiec odnawialny przeżywa swój renesans i ma wiele różnych zastosowań - od korków do wina poprzez akcesoria modowe aż po materiały izolacyjne w budownictwie. „Temat zdrowego stylu życia zyskuje na znaczeniu, a zrównoważone zachowania konsumenckie stają się coraz bardziej zauważalne w obszarze wyposażenia wnętrz” - mówi Maria Nehring, Kierownik Marketingu ds. Podłóg EGGER. Dzięki podłogom Comfort firma EGGER spełnia najwyższe wymagania w zakresie produkcji pokrycia podłogowego przyjaznego dla środowiska i tworzącego zdrowy klimat w domu.

Zaproś naturę do środka

 

Podłoga EGGER Comfort PRO zawdzięcza swoje właściwości przede wszystkim dwóm warstwom korka. Korek jest jednym z najbardziej niesamowitych naturalnych materiałów. Otrzymuje się go z kory dębu korkowego, wolno rosnącego drzewa z regionu śródziemnomorskiego, które dożywa średnio 200 lat. Po raz pierwszy pień jest złuszczany po upływie 25 lat. Następne cykle samoistnej regeneracji kory trwają około dziewięciu lat. Dlatego też przy zbiorze korka nie jest wycinane ani trwale uszkadzane żadne drzewo. Ponadto okorowany dąb korkowy wiąże więcej CO2 niż drzewo nieokorowane. Naturalność nie potrzebuje niczego sztucznego. Dlatego podłogi Comfort EGGER są w 100% wolne od plastyfikatorów, PVC i w 87% składają się z surowców odnawialnych.

 

Po prostu spokój i cisza?

 

Dźwiękochłonny, termoizolacyjny, elastyczny: korek jest prawdziwym cudem natury, który zapewnia komfort życia, spokój i relaks. Z podłogą Comfort EGGER to żaden problem: warstwa korka w górnej części tłumi hałas w pomieszczeniu. Korek ma strukturę plastra miodu i wyjątkowo dużo komórek, które są wypełnione powietrzem. Sprawia to, że korek jest prawdopodobnie najbardziej naturalnym pochłaniaczem dźwięku na świecie: powietrze w komórkach pochłania dźwięki rozchodzące się w pomieszczeniu. W porównaniu z laminatem podłoga Comfort redukuje nawet o 43% więcej hałasu w pomieszczeniu. Każdy, kto przejdzie po podłodze Comfort EGGER, poczuje różnicę w porównaniu z innymi podłogami. Gdy na komórki korka wywierany jest nacisk, powietrze w pustych przestrzeniach jest kompresowane, a po zwolnieniu nacisku - dekompresowane. Elastyczność ta ma pozytywny wpływ na kręgosłup i stawy. Podłoga Comfort EGGER umiejętnie utrzymuje równowagę, oferując komfort i ulgę podczas chodzenia i pozostawania w pozycji stojącej.

 

Pewne atuty!

 

Ciepło i poczucie bezpieczeństwa: dzięki naszym podłogom Comfort poczujesz się komfortowo już od pierwszego kroku. Ich sekret: dwie warstwy korka, które zatrzymują ciepło i tłumią dźwięki. W ten sposób pozwalają skutecznie zrelaksować się w domu, a także w pokojach hotelowych czy studiach jogi. Dzięki różnorodności wzorów harmonijnie wpisują się w różne trendy projektowe. Nasze podłogi Comfort charakteryzują się łatwością pielęgnacji oraz powłoka antybakteryjna, która jest odporna na działanie światła nawet przy silnym promieniowaniu UV. Dodatkowo łatwość montażu zapewnia system montażu CLICit!  oraz dopasowane akcesoria. Dodatkowo trzy formaty desek (Classic, Large i Kingsize) sprawdzą się w różnorodnych aranżacja wnętrz.  W życiu lub w pracy oczekujemy komfortu, spokój i harmonii, który zapewnia podłogi EGGER Comfort.

 

 

Biuro Sprzedaży EGGER | 61-119 Poznań | Św. Michała 43 | tel. +48 61 650 36 01 | e-mail:  | www.egger.com

 

Materiał Partnera zewnętrznego.

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!