Podziel się:

Jak wyposażyć garderobę?

13-01-2021
Do schowka
Sprytne wyposażenie garderoby dobrze sprawdzi się zarówno w niewielkich pomieszczeniach, jak i we wnętrzach otwartych.

 

O rozwoju tego sektora rynku świadczą coraz ciekawsze pomysły na szuflady, półki, stojaki. Pozwalają optymalnie zaaranżować przestrzeń i… przechować wszystkie pary butów. 

 

Jak zaznacza doradca klienta z firmy Belme, wciąż w wyposażaniu garderoby klienci szukają przede wszystkim ergonomii i przestrzeni, ale również elegancji, dużej ilości półek i różnorodnych szuflad i wieszaków. Wnętrze dla ubrań komponują, korzystając z nowoczesnych rozwiązań, które oferuje rynek. Funkcjonalność i przestrzeń – taka powinna być idealna garderoba. Wybierają najczęściej modny w tym sezonie antracyt i szarości.

 

Anita Łopatka, marketing meneger Peka, zwróciła uwagę na fakt, że w ostatnim czasie  coraz więcej zwolenników zyskują tzw. otwarte garderoby. Odpowiedzią na te potrzeby jest system „Pecasa” od Peka. To eleganckie i jednocześnie praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu można stworzyć oryginalny i całkowicie indywidualny regał. Użytkownik ma do dyspozycji profil ścienny, do którego przymocowuje półki czy inne elementy, jak wieszak na spodnie, drążek czy wieszaki. W takiej garderobie każda rzecz ma swoje miejsce, dzięki rozbudowanym elementom do przechowywania – niezależnie od tego, czy się ją odłoży, powiesi, czy postawi.

 

O rozwiązaniach do niewielkich przestrzeni powiedział Michał Kichler, product marketing manager Häfele. Do garderoby poleca pantografy, dzięki którym ubrania można przechowywać wysoko i mieć przy tym do nich swobodny dostęp. Urządzając garderobę musimy pamiętać o modułowym sposobie zagospodarowania przestrzeni. Do tego służą rozwiązania takie jak „DressCode”, dzięki któremu mamy możliwość adaptacji wnętrza do zmieniających się potrzeb np. wraz z porami roku. W trendzie pozostanie ciemna kolorystyka wykończenia połączona z naturalnymi materiałami np. z drewnem. Oczywiście całość musi być odpowiednio oświetlona. Najlepszym rozwiązaniem jest światło punktowe oraz modne taśmy LED, które montuje się także w profilach systemów, z których buduje się garderobę – zaznaczył.

 

Ciekawym rozwiązaniem do garderoby są również metalowe stojaki na ubrania firmy ABM. Początkowo spotykane były głównie w sklepach odzieżowych. Od jakiegoś czasu zyskują popularność w domowych przestrzeniach. Można zawiesić na nich sukienki, spódnice, koszule. Stojaki zapewniają cyrkulację powietrza i zapobiegają odgnieceniom. Modele regulowane umożliwiają zmianę szerokości i wysokości. Można je dopasować do swoich potrzeb. Stojaki łatwo się przemieszczają dzięki kółkom. Firma ABM proponuje stojaki włoskie oraz stendery własnej produkcji.

 

Tekst: Diana Nachiło

 

Więcej w miesięczniku „BIZNES.meble.pl” 1/2021, w wydaniu on-line TUTAJ.

 

Napisz do autorki:

 
Chcesz otrzymywać każde wydanie? KUP PRENUMERATĘ
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!