Podziel się:

Instalacja artystyczna Przemysława Maca Stopy

13-04-2017
Do schowka
Prezentujemy wyjątkową instalację artystyczną Przemysława Maca Stopy, której częścią są meble Grupy Nowy Styl – Tapa i Tauko, a których autorem jest nikt inny tylko Mac Stopa. Instalację można jeszcze oglądać do 15 kwietnia na Università Degli Studi di Milano, via Festa del Perdono 7.

 

        Instalacja artystyczna Przemysława Maca Stopy (fot1), stanowi aranżację biura prasowe włoskiego magazynu „Interni”, organizatora wystawy „Material Immaterial”.

Jest to już 20. edycja prestiżowego wydarzenia kulturalnego, w ramach którego magazyn „Interni” zaprasza artystów, architektów i designerów z całej Europy do zinterpretowania hasła wystawy z danego roku. Na tegoroczną wystawę wybrano hasło „Material Immaterial”. Meble Grupy Nowy Styl znalazły się w biurze prasowym „Interni” już po raz drugi.

Jak Mac Stopa wykorzystał tegoroczne motto w swoim projekcie?

 

        – Punktem wyjścia było ulotne marzenie, które udało się urzeczywistnić. Poprzez połączenie grafik, które dają złudzenie iluzji oraz luster, których odbicie jest niematerialne, stworzyłem namacalny świat wirtualnej rzeczywistości. Inspiracją było moje ogólne zamiłowanie do tworzenia obiektów wzornictwa przemysłowego opartego o matematyczną analizę modularności oraz form geometrycznych – mówi artysta.

        – Ważnym aspektem w całym projekcie są meble zaprojektowane przeze mnie dla Grupy Nowy Styl. System puf Tapa oraz linia krzeseł i stolików Tauko, dzięki swojej modularności, dały mi możliwość ustawienia odpowiednich konfiguracji i zaaranżowania różnorodnych przestrzeni do pracy. Te cechy są też odpowiedzią na potrzeby wielu firm, które dynamicznie się zmieniają i cenią elastyczne rozwiązania w zakresie wyposażenia biur – dodał.

Centrum prasowe Interni zostało podzielone na dwie części – strefę wejściową w kolorze niebieskim oraz żółty pokój do pracy i integracji. Wyraziste kolory instalacji w pełni nawiązują  do logo magazynu „Interni" i są swoistym podziękowaniem za 20. edycję wystawy.

        – Zaprojektowane dla nas meble Maca Stopy można tapicerować w całej palecie barw. Doskonale wyglądają, kiedy łączymy kilka kolorów w ramach jednej linii produktowej. W przygotowanych przez nas aranżacjach biur wykorzystywaliśmy już np. różową Hexa Wall, Tapę w różnych odcieniach niebieskiego czy żółte krzesła Tauko. Energetyzujące kolory świetnie sprawdzają się w salach kreatywnych czy miejscach spotkań nieformalnych – mówi Magdalena Tokarczyk-Cyran, Dyrektor Marketingu w Grupie Nowy Styl.

 

        – Bardzo się cieszę, że Mac Stopa wykorzystał Tapę i Tauko w tak kreatywnym i inspirującym wnętrzu podczas tego prestiżowego wydarzenia w Mediolanie – dodaje.

Należy przypomnieć, że system puf Tapa zdobył szereg prestiżowych nagród, m.in. „Best of Best” Iconic Awards w kategorii Interior Innovation oraz Active Office Award. Został też wyróżniony przez niemiecki magazyn „Das Büro”.

Grupa Nowy Styl zachęca wszystkich do obejrzenia wywiadu z projektantem, Przemysławem Mac Stopą - TUTAJ nagranego w Centrum Prasowym „Interni” w Mediolanie (język angielski)

 

fot. Grupa Nowy Styl

opr. md

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!