Podziel się:

Gdzie szukać inspiracji do remontu lub aranżacji wnętrz?

17-06-2020
Do schowka
Starannie dobrane inspiracje pozwalają rozwijać naszą kreatywność, dzięki której rodzą się niezwykle funkcjonalne i estetyczne rozwiązania. To dzięki nim nasze wnętrze staje się oryginalne, wyjątkowe, przesiąknięte elementami, które w ogólnym rozrachunku tworzą naszą wymarzoną przestrzeń do życia. Co jednak zrobić, gdy tych inspiracji nie dostrzegamy, a pomysły kończą się jeszcze przed wejściem do sklepu z meblami?

 

Porozmawiaj sam ze sobą

 

Czy wiesz, że możesz być inspiracją sam dla siebie? Nic tak nie pozwoli poznać twoich potrzeb i oczekiwań niż rozmowa z samym sobą, na podstawie, której wywnioskujesz i przeanalizujesz elementy, które po prostu lubisz. Każdy z nas ma indywidualne preferencje związane ze stylem, kolorami, często konkretnymi dekoracjami. Wszystkie one dyktowane są przez nasze własne doświadczenia, oczekiwania i wzbudzane w ten sposób emocje.

Pamiętaj, że docelowo wnętrze ma być twoją własną oazą spokoju, a ślepe podążanie za trendami i popularnymi stylami, nie zawsze odpowie na nasze poczucie estetyki. O ile surowy styl industrialny stwarza piękne, loftowe wnętrze, a styl skandynawski wprowadza delikatny minimalizm, o tyle najważniejsze jest znalezienie stylu lub motywu, który zrealizuje twoje założenia.

Szukając inspiracji podczas rozmowy z sobą samym odpowiedź sobie na pytanie:

   • Jakie wnętrze pozwoli mi uwierzyć, że tworzony kąt jest moim własnym - oryginalnym i nietuzinkowym?

   • Jakie elementy sprawiają, że czuję się dobrze w miejscu, w którym mieszkam?

   • Co muszę posiadać by mieć poczucie, że jestem u siebie?

   • Co wpływa na moje negatywne emocje i jakie dekoracje zabierają mi przyjemność z przebywania w danych lokalach?

Ostatecznie najważniejsze jest, abyś to ty czuł się dobrze we własnym domu, a brak poczucia bezpieczeństwa i spokoju doprowadza do frustracji, a w ostateczności – do dalszych, kosztownych i niekończących się remontów.

 

Kultowe kadry

 

Kino przepełnione jest kultowymi kadrami i scenografiami, które przez lata były inspiracją dla architektów, twórców i pracowników branży budowlanej. Słynny lokal z Pulp Fiction stał się wzorem dla tysięcy barów i restauracji, stylizowanych na szalone lata sześćdziesiąte. Fioletowy apartament Moniki z Przyjaciół połączył kolor z elementami loftowymi, odpowiadając tym samym na rosnącą popularność stylu przemysłowego. Do dziś pamiętamy bar z serialu „Jak poznałem Waszą matkę?” albo wspominamy finezyjny dywan z filmu Lśnienie.

Wszystkie te aspekty – zarówno całe wnętrza, jak i drobne dodatki czy akcesoria - mogą być dla ciebie inspiracją.

Szukaj. Oglądaj. Otwórz się na różne style i koncepcje, które zauważyłeś na małym i dużym ekranie. Nie bój się eksperymentować lub szukać podobnych rozwiązań w katalogach wnętrz lub magazynach branżowych.

 

Spotkaj się z architektem

 

Architekt wnętrz łączy w sobie dwa elementy – wiedzę z zakresu estetycznych i funkcjonalnych rozwiązań oraz zdolność do słuchania i konkretyzowania potrzeb klienta. Jeśli więc masz problem z dookreśleniem swoich oczekiwań, jeśli brakuje ci słynnej „wisienki na torcie” lub projektu, który zrealizuje twoje szalone i zatarte wizje, to właśnie architekt może być twoim kołem ratunkowym.

Pamiętaj, że współpraca oparta na inspiracji działa w dwie strony, a rezultatem jest bardzo indywidualny i starannie stworzony projekt. Dzięki spotkaniom i rozmowom z doświadczonym architektem zyskasz konkretne rozwiązania, które oddadzą twoje pierwotne założenie lub pozwolą dopiąć naszkicowaną wstępnie wizję na przysłowiowy„ostatni guzik”.

W tej roli sprawdzi się architekt wnętrz we Wrocławiu - Natalia Klim-Matuszewska.

 

Wnętrza, które już widziałeś

 

Kaplica Sykstyńska w Rzymie, opera wiedeńska, Wersal pod Paryżem…

Wszystkie te wnętrza pełne są inspirujących duchów, które przesiąkają mury muzeum i znanych miejsc na mapie świata. Wszystkie one są kompilacją twórczości znakomitych wizjonerów, architektów i malarzy. Przebywając w tych miejscach zainspirować się możesz starannymi zdobieniami, ręcznie tworzonymi dekoracjami, precyzją lub surowością architektoniczną. Od strojnego stylu rokoko, po prosty styl klasyczny – wszystkie wnętrza, zabytki i otaczające cię miejsca mogą być inspiracją do stworzenia swojego idealnego kąta.

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!