Podziel się:

Czy 2020 rok był impulsem do zmiany?

16-01-2021
Do schowka
Jeśli 2020 rok był ostrzeżeniem wysłanym światu przez pandemię, sygnał ten dotarł do sektora kreatywnego, ale też branż meblarskiej i wyposażenia wnętrz, wywołując potrzebę zmian.

 

Odpowiedzią na globalny kryzys ekologiczny jest projektowanie wierne zasadom zrównoważonego rozwoju i właśnie takie – odpowiedzialne projekty i publikacje – przyniosły ostatnie miesiące.

 

Do grona firm, które wierzą w ideę odpowiedzialnego biznesu należy Nowy Styl. W obrębie najważniejszych obszarów wyznacza sobie cele, z których co dwa lata szczegółowo rozlicza się na łamach raportów zrównoważonego rozwoju. W najnowszej publikacji znajdują się rozliczenia z obietnic złożonych w latach 2016-2017 i dane na temat wdrożonych innowacji, jak również zobowiązania na lata 2020-2021.

 

Raport powstawał w 2020 r, a więc w cieniu pandemii, którą można potraktować jako kolejne ostrzeżenie, wysłane przez naturę do człowieka. Członkowie Zarządu Nowego Stylu osobiście zabrali głos w tej sprawie: Uważamy, że naszą odpowiedzią na ów alert powinna być intensyfikacja polityki zrównoważonego rozwoju, która jest dokładnie o tym: ograniczeniu i przeciwdziałaniu zgubnym praktykom oraz wdrażaniu inicjatyw chroniących naszą planetę oraz jej mieszkańców. Dlatego choć wspomniane dwa lata były dla nas okresem niespotykanie dotąd intensywnej pracy, dzięki której Nowy Styl umocnił swoją rynkową pozycję lidera w branży kompleksowej aranżacji biur oraz miejsc użyteczności publicznej, staraliśmy się ze wszystkich sił, aby ani na moment nie tracić z oczu idei odpowiedzialnego biznesu – skomentował Adam Krzanowski, prezes Nowego Stylu.

 

Odpowiedzialnych projektów nie mogło zabraknąć w gronie laureatów konkursu „Dobry Wzór 2020” . Zalazła się wśród nich kolekcja paneli akustycznych „Eclipse”, proj. Tomasz Augustyniak, prod. Marbet. Jak można było przeczytać w uzasadnieniu: Jury było pod wrażeniem walorów estetycznych i funkcjonalnych paneli „Eclipse”. W dzisiejszych czasach zapewnienie akustyki pracy staje się nieodzownym standardem wyposażenia współczesnych biur. Zwrócono uwagę na oryginalny trójwymiarowy kształt paneli, pozwalający na dowolnie zestawianie w przestrzeni biurowej oraz na zróżnicowaną kolorystykę, dającą nieograniczone warianty zestawiania. Dodatkowy plus za użyty materiał recyklingowy, pochodzący z przetworzonych butelek PET.

 

Tekst: Anna Szypulska

 

Więcej w miesięczniku „BIZNES.meble.pl” 1/2021, w wydaniu on-line TUTAJ

 

Napisz do autorki:

 

 

Chcesz otrzymywać każde wydanie? KUP PRENUMERATĘ
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!