Branża

Wnętrze z wieżą Eiffla w interpretacji LEGO

Zestaw klocków LEGO Wieża Eiffla. Miesięcznik i portal BIZNES.meble.pl.

Wnętrze z wieżą Eiffla w interpretacji LEGO

Grupa LEGO zaprezentowała najwyższy model z klocków w historii marki. Nowy zestaw Wieża Eiffla jest wiernym odwzorowaniem jednego z najbardziej rozpoznawalnych obiektów architektury na świecie.

Wieża Eiffla była budowana od 1887 do 1889 roku, będąc najważniejszą częścią Wystawy Światowej odbywającą się w 1889 roku. Pomimo początkowej krytyki dotyczącej wyglądu, budowla określana jako „żelazna dama” stała się globalną ikoną kultury i jedną z najbardziej rozpoznawalnych konstrukcji na świecie.

Imponujący zestaw LEGO po zbudowaniu osiąga wysokość 149 cm. To czyni go wyjątkowym odwzorowaniem Wieży Eiffla w formie budowli z klocków.

Pokój z widokiem na wieżę Eiffla

Chcieliśmy znaleźć doskonałą interpretację LEGO dla inżynierskiego i architektonicznego arcydzieła, jakim jest wieża Eiffla. Wzorowaliśmy się na zasadach konstrukcyjnych oryginalnej wieży tak drobiazgowo, jak tylko pozwalał na to system klocków LEGO. Podczas budowania odkryjemy ciekawe i nowatorskie techniki budowania z klocków LEGO, które odzwierciedlają i ożywiają rzeczywiste architektoniczne funkcje wieży. Po ukończeniu budowy łatwiej będzie sobie uzmysłowić, jak zapierające dech w piersiach jest uczucie, gdy stoisz na szczycie i patrzysz na bogatą historię Paryża. To idealny zestaw zarówno dla fanów podróży, jak i architektury –  tak opisuje proces projektowania nowego zestawu Rok Žgalin Kobe, projektant LEGO.

Zestaw składa się z 10,001 elementów, które w autentyczny sposób odwzorowują potężną wieżę z kutego żelaza – z piękną konstrukcją kratownicy, trzema platformami obserwacyjnymi, elementami zieleni, windami, biurem na szczycie oraz wieżą nadawczą i flagą Tricolore na jej szczycie. Zestaw można podzielić na cztery części, dzięki czemu jest łatwy do zbudowania, przeniesienia i zabawy.

Zestaw LEGO Wieża Eiffla jest dostępny w sprzedaży od 25 listopada 2022 r. w sklepów stacjonarnych LEGO oraz na stronie LEGO. Jego cena to 2.949,99 zł.

Dodatkowe informacje o produkcie Wieża Eiffla LEGO

Wiek: 18+

Wymiary zestawu:

  • 149 cm wysokości,
  • 57 cm szerokości,
  • 57 cm głębokości,
  • 10 001 elementów.

Kluczowe funkcje i cechy:

  • Najwyższy zestaw LEGO w historii;
  • Dzieli się na cztery części, co sprawia, że jest bezproblemowy do budowania, przenoszenia i zabawy;
  • Bardzo szczegółowe wykonanie, w tym piękne kratownice, elementy zieleni, windy, biuro, wieża nadawcza i francuska flaga na szczycie.

O Grupie LEGO

Grupa LEGO została założona w Billund w Danii w 1932 roku przez Olego Kirka Kristiansena. Nazwa firmy pochodzi od dwóch duńskich słów LEg GOdt, które oznaczają „baw się dobrze”. Dzisiaj Grupa LEGO wciąż jest przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Billund, ale jej produkty są sprzedawane w ponad 130 krajach świata.